make-up-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

1) Nepodceňte celkovou péči o pleť a hydrataci
Základní péče o pleť přímo úměrná věku i potřebám vaší pokožky je alfou a omegou dokonalého vzhledu. Pokud se jdete líčit, vždy se ujistěte, že máte dokonale odlíčený předchozí make-up. Dají se k tomu využít jak velmi populární a rychlé odličovací ubrousky, tak tamponky a odličovací voda. Pozor jen na oční okolí. Tam se vyplatí investovat do přípravku určeného pro tyto obličejové partie. Před samotnou aplikací naneste hydratační krém a nechte ho vsáknout do pokožky.


 
2) Podklad
Poté je třeba docílit sjednocení pleti. Toužíte-li po přirozeném vzhledu, můžete místo make-upu využít tónovací krémy. Pokud si vyberete přeci jen make-up, je fajn zvolit produkt s nižším krytím, aby na denním světle nevypadala vaše pleť jako maska a obličej zcela nepřišel o přirozené kontury. Nedokonalosti je možné ještě zamaskovat korektorem. Jedná se například o kruhy pod očima či pupínky.
 
3) Denní světlo
Pokud vyrážíte z bytu přes den nebo dokonce ráno, přesuňte líčení k oknu, kde je dostatek denního světa. Získáte tak lepší představu o tom, jak váš make-up bude vypadat venku. Líčení ve světle zářivek například v koupelně může zkreslovat.
 
4) Pudr zafixuje, bronzer vrátí kontury
Po aplikaci make-upu je dobré pleť lehce zapudrovat. A to zvláště v případě, že se potýkáte s mastným typem pleti. Naše babičky k tomuto účelu používaly takzvané labutěnky a dobře dělaly. Štětcem si někdy můžete make-up porušit. Je tedy dobré pudr jen lehce vklepávat do podkladu. Bronzer ve správné barvě pak vytáhne na světlo světa kontury obličeje. Je možné nanést ho lehce i na oční víčka místo stínů, působí to přirozeně.


 
5) Oči jako panenka
Tatam jsou doby, kdy se obočí vytrhávalo do tenké linky. Dnes se nosí přirozenost. Obočí jemně učešte a naneste řasenku. Dopomoci k dokonalému vzhledu vám může i tenká linka na horním víčku.
 
6) Nezapomínejte na rty
Rty jsou místem, na které padne lidem většinou zrak hned po pohledu do očí. Pokud se chcete odvázat, dobře vypadá kombinace jemného líčení očních partií a výrazné rtěnky. Pokud chcete zůstat u „nahého“ líčení, zvolte místo rtěnky lesk na rty či balzám.

Zdroje: Wikihow, Youtube