sedivy.jpgFoto: Shutterstock

Nikdo neví, v jakém věku jeho vlasy začnou šedivět. U někoho už se první šediny objeví ve 20, u jiného třeba ve 30, 40, 50 letech. Někdy však může šedivění přijít i mnohem později. Geny v tomto případě hrají velkou roli. Pokud tedy vaše rodiče šedivěli dříve, pravděpodobně budete šedivět brzy i vy. Ale není to jisté. Šedivění může být způsobeno i stresem, nemocí nebo nedostatkem vitaminu B12.
 
Když už vlasy šediví, můžete se s tím vypořádat několika způsoby. Buď vlasy začnete barvit barvou, přírodní variantou je pak henna, anebo z nich uděláte svoji přednost. Šedé vlasy však potřebují trochu více péče, aby vypadaly dobře. Bývají sušší, chybí jim lesk a hebkost, mají obvykle jemnější texturu a mohou snadno měnit barvu. Máme pro vás ale řešení, jak přirozenou cestou o šedé vlasy pečovat, aby byly pěkné.
 
1. Šedé vlasy bývají sušší
Pod každým vlasem najdeme olejové žlázy, které s věkem začíná vylučovat stále méně oleje. Výsledkem jsou suché a matné vlasy. Pomoci jim můžete přírodními oleji. Pro šedé vlasy je vhodný kokosový, mandlový, avokádový a jojobový olej. Olejíčky vmasírujte do pokožky hlavy a do vlasů několik hodin před mytím.

Pokud nejste fanynkou olejů, můžete použít dřevěný hřeben nebo kartáč s širokými zuby a vlasy několikrát dokola učesat. Tímto způsobem stimulujete pokožku hlavy, aby vylučovala více oleje a také dostanete maz z pokožky hlavy až ke konečkům.
 
2. Šedivé vlasy postrádají lesk a hebkost
Kvůli nižší produkci olejových žláz bývají vlasy sušší, což ovlivňuje jejich lesk. Suché vlasy totiž nejsou schopny odrážet světlo. Stejně tak to ovlivňuje měkkost vlasů. Pro její zvýšení také pomohou olejíčky. Další variantou je maska na vlasy, která by se měla používat jednou týdně. Pro intenzivní hydrataci a hebkost můžete použít masku z kokosového mléka. Pro zvýšení objemu a lesku zase můžete použít vejce a med. Dobrá je taktéž avokádová maska, bohatá na mastné kyseliny. Vlasy zanechá jemné a lesklé.
 
3. Šedivé vlasy mají jemnější texturu
Vlasové folikuly se s přibývajícím věkem zužují a vlasy se zjemňují. Folikuly sice už nezměníme, ale můžeme vlasům přidat objem. Na to skvěle fungují proteinové masky. Zkuste masku z jogurtu nebo vajec. Jsou bohaté na přírodní bílkoviny a vlasy po nich budou na pohled plnější a objemnější. Dobře na tento problém zabírá i kokosový olej. Ten sice neobsahuje žádné bílkoviny, ale pomáhá vlasům stát se silnějšími.
 
4. Šedé vlasy žloutnou
Šedé vlasy snadno mění barvu. Ke změnám může docházet například kvůli tvrdé vodě. Minerály z ní se hromadí na vlasech a mohou způsobit, že šedé vlasy zežloutnou. Vlasy může zabarvit i chlór z bazénu nebo kouření. Pomoct může jablečný ocet, který smícháte s vodou, kterou si budete mýt vlasy. Nebo můžete použít sprchový filtr k blokování těžkých minerálů. Před koupáním v bazéně vám zase pomůže, pokud si předtím trochu namočíte vlasy a nanesete na ně kondicionér. Další ochranu může poskytnout plavecká čepice.


5f58a63959bcbobrazek.pngESI Mandlový olej lisovaný za studena 321 Kč  / Avril Organic Dřevěný bambusový hřeben na vlasy  169 Kč
Soaphoria Organickokosový olej 197 Kč / Organic Shop maska na vlasy – Avokádo a Med 79 Kč

Reklama