• Nature‘s Promise Bio Kokosový cukr (250 g)
    Exkluzivně v obchodech Albert
    Běžná cena: 64,90 Kč

Kokosový cukr se vyrábí ze sladkého nektaru květů kokosových palem. Na rozdíl od bílého cukru, který tělu dodává jen prázdné kalorie, obsahuje významné minerály jako železo, zinek, vápník a draslík. Kokosový cukr Nature’s Promise navíc splňuje ty nejpřísnější standardy pro biopotraviny.

Věděli jste, že…? Díky obsahu vlákniny kokosový cukr prospívá trávícímu traktu.

TIP Alberta: Zkuste si jej dát do ranní kávy nebo z něj upéct svěží koláč s křupavou krustou na povrchu.

  • Nature’s Promise Bio Javorový sirup (250 ml)

    Exkluzivně v obchodech Albert
    Běžná cena: 179 Kč

Javorový sirup se vyrábí z mízy javoru cukrového. Javorový sirup obsahuje cenné minerální látky, především mangan a zinek. Javorový sirup působí v těle jako významný antioxidant.

Věděli jste, že…? Javorový sirup v těle působí jako významný antioxidant.

Všeho s mírou, radí Alena Paldusová, manažerka programu Zdravá 5

Přestože jsou přírodní sladidla lepší volbou než rafinovaný cukr, nepřehánějte to ani s nimi. Stále jsou bohaté na sacharidy, především pak fruktózu. Její nadměrná konzumace může vést k většímu riziku nadváhy a obezity, ke zvýšení nežádoucích krevních tuků nebo k inzulinové rezistenci. Proto i zde platí jednoduché rčení “všeho s mírou“. Obzvláště při snaze o odlehčení jídelníčku doporučuji snížit obecně množství všech sladidel.

TIP Alberta: Použijte javorový sirup k dochucení zmrzlinového poháru, lívanců nebo bílého jogurtu. Smícháním s olivovým olej

Reklama