Vepřové maso
Sůl
Pepř
Hořčice
Salám (gothaj nebo paprikový)
Plátkový sýr
Cibule
Rajče
Paprika

Příloha:
500 g brambor
250 g sýra
Sůl
Vejce
Hrubá mouka
Strouhanka

Vepřové maso (plecko nebo kotleta) nakrájíme na plátky, naklepeme, osolíme, opepříme a naskládáme do pekáčku.To pomažeme hořčicí obyčejnou, na to položíme plátek salámu gothaje nebo paprikového, já jsem dala tentokrát paprikový pálivější, potom plátek sýra, kolečko cibule a rajčete, na vrch kousek papriky a sepneme párátkem. Dáme do trouby na 180 stupňů na hodinu a půl, je-li potřeba, dusíme déle.Uvařené brambory (500 g) oloupeme a na hrubém struhadle nastrouháme do mísy, přidáme strouhaný sýr (250 g), lžičku soli, jednou vajíčko a hrubou mouku na zahuštění. Z těsta tvarujeme kuličky, ty obalíme ve vajíčku a strouhance a smažíme v rozpáleném oleji 10-15 minut. Dáváme si k tomu různé dresinky, kyselou okurku, nakládanou cuketu, papriku, rajče, každému podle libosti.
Přeji dobrou chuť!

– Iveta

Soutěž Kuchařinky, kuchařky...

Vzhledem k tomu, že receptů přišlo velké množství, nestihli jsme je dnes uveřejnit do plánovaných 10.30 hodin. Proto jsme se rozhodli soutěž prodloužit do zítřka 15.00 hodin! 

Výhru, stylovou keramickou mističku Knorr, HERA Kuchařku, dietní čaj Wellness, balíček 30 ks žvýkačkových dražé Mentos a kávové bonbony Alpenliebe tedy získá soutěžící, pod jehož receptem (novinkou) bude v úterý 21. 10. 2008 v 15.00 hodin nejvíce diskusních příspěvků.

Přejeme dobrou chuť a hodně štěstí při soutěžení!


 

Reklama