Položili jste si někdy otázku, proč mají malé děti kazy? A jak vlastně vznikly? Miminka samozřejmě přicházejí na svět bez zákeřných bakterií v ústech. Ale již záhy se při blízkém kontaktu s matkou nebo příbuznými přenesou do jejich úst bakterie, které způsobují zubní kaz prvních zoubků.

 

Fluoridy obsažené v zubních pastách napomáhají zpevňovat zubní sklovinu. Malé děti však zubní pastu často polykají což může v kombinaci s dalším příjmem fluoridů v potravinách (například ovocné jogurty a šťávy) znamenat v konečném důsledku vznik skvrn ve sklovině (fluorózu) druhých zubů, které se právě vyvíjejí.  Pro péči o první zoubky jsou tedy vhodnější zubní pasty s kontrolovaným, menším, množstvím fluoridů. Kvality preventivní péče v moderních dětských zubních pastách je pak dosahováno jinak.

 

Řada dentální kosmetiky BioXtra baby obsahuj jedinečnou kombinaci cenných látek získávaných z kolostra, které podporují obranný mechanismus v ústech. Kolostrum se vytváří v mléčných žlázách těsně před porodem. Tato tekutina se v průběhu vysokého stadia těhotenství hromadí v mléčné tkání až do prvního kojení novorozence a právě proto bývá nazývána „prvním mlékem“, jakkoli nemá s mateřským mlékem nic společného. První vydatné požití kolostra je klíčovou záležitostí pro dobrý zdravotní stav novorozence díky vysoké koncentraci imunoaktivních látek. Miminko tak získává tzv. „pasivní imunitu“ od matky, než si postupně vytvoří vlastní obranný systém.

 

Kolostrum neboli první mléko obsahuje nejen výživu, ale i cenné látky důležité pro zdraví, pohodu a obranyschopnost miminka. Mnoho těchto látek je obsaženo také ve slinách, které vytváří přírodní systém chránící zuby a dásně.

 

Gelová zubní pasty BioXtra baby byla speciálně vyvinuta tak, aby obohatila dětské sliny a podporovala jejich funkci. Obsahuje extrakty z mléka – kolostrum, laktoferin a laktoperoxidózu, které jsou bezpečné a napomáhají přírodní cestou redukovat bakterie zubního plaku. Dle doporučení zubních lékařů obsahuje BioXtra baby gel jen velmi malé množství  fluoridů, které jsou důležité pro prevenci dětských zubních kazů. Gel nicméně  neobsahuje žádná barviva, umělé příchutě, cukr, abrazivní látky ani detergenty. Má jemnou, dětmi velmi oblíbenou, ovocnou chuť.

 

BioXtra baby gelová pasta napomáhá udržovat citlivý ekosystém v dětských ústech. Nejen k aplikaci tohoto gelu, ale zejména pro správné čistění zubů a dásní miminek je určen BioXtra baby prsťáček – speciální návlek na prst z měkkého silikonu. Již v prvním roce dítěte je totiž třeba dásně a zoubky jemně čistit dvakrát denně jemnou gázou, vlhkou žínkou, nebo velmi efektivně právě tímto speciálním kartáčkem – prsťáčkem.

 

TIP: Růst prvních zoubků není společností  miminek vítán s nadšením.J Zrudlé a nateklé dásně o sobě dávají vědět, děti jsou mrzuté a špatně spí. Velmi časti dochází k většímu slinění. Pro výraznou úlevu byl vyvinut BioXtra baby zklidňující balzám. Je pečlivě formulován z přírodních bioaktivních látek, jež mají vědecky prokázané účinky. Extrakt z propolisu a laktoferin mají vynikající analgetický, protizánětlivý a antibakteriální účinek a bioXtra baby balzám díky nim skvěle pečuje o citlivé dásně, zklidňuje a  napomáhá zmírnit bolest.

 

Všechny výrobky najdete na stránkách www.profimed.cz