obrazek.png
Foto: Shutterstock

V čem je přírodní kosmetika prospěšnější naší pleti než kosmetika konvenční?
Těch důvodů, proč používat přírodní kosmetiku je nespočet. Vytyčila bych tři nejdůležitější body. Přírodní kosmetika neobsahuje škodlivé látky. Takže žádný minerální olej, který by vytvářel na pleti neprodyšný film. Žádné silikony, které zabraňují přístupu a následnému vstřebávání látek do pleti a ani žádné parabeny, které mohou způsobit dermatitidu a mohou mít vliv na rakovinné bujení. Veškeré škodlivé látky, které jsou v konvenční kosmetice, se dostávají přes kůži přímo do krevního oběhu. U přírodní kosmetiky se nic takového neděje, protože přírodní kosmetika nejen tyto škodlivé látky neobsahuje.

Jaké jsou ty nejzajímavější složky z přírody a jak působí na pleť?
Za mě nejde určit ty nejzajímavější, protože by to bylo nefér vůči ostatním surovinám, které jsou stejně skvělé. Navíc každý vývojář bude mít své favority, které má vyzkoušené a o kterých ví, že jsou nejen pro pleť velmi zajímavé. Mými favority jsou bakuchiol (přírodní retinol), stoechiol (extrakt z levandule motýlí, jedná se o surovinu, která má za úkol eliminovat vrásky, je to taková přírodní samolepka pro vrásku), dračí krev (míza, která je velmi hojivá, má antibakteriální, tonizující i protizánětlivé), tremella (silnější verze kyseliny hyaluronové) a v poslední době jsem si také hodně oblíbila třeba saké extrakt (úžasná surovina pro hydrataci pleti) nebo přírodní AHA kyseliny.

Může být přírodní kosmetika dostatečně silná i pro omlazení pleti?
Určitě ano. Naopak je silnější než kosmetika konvenční. V té se běžně používá například minerální olej, který na pleti udělá neprodyšný film a následně se tak do pleti dostane minimum látek. Zatímco přírodní kosmetika žádné takové látky neobsahuje, takže se 100 % látek, které jsou určené pro omlazení pleti, do pleti skutečně dostanou.

Je přírodní kosmetika šetrnější k životnímu prostředí?
Rozhodně ano. Přece jenom v přírodní kosmetice nenajdete látku, která by například byla jedním z produktů frakční destilace ropy, která by narušovala ekosystém (například silikony, které se jen tak nerozloží). Navíc přírodní kosmetika bývá často i víc koncentrovaná, takže jedno balení vydrží déle než balení konvenční. Tady samozřejmě záleží na tom, o jaký produkt jde. Například takové tuhé šampony jsou většinou v papírových krabičkách, nebo pytlíku a pouhých 65 g se bez problémů vyrovná 400mililitrovému šamponu.

Zdroj: Adriana Šoltésová, majitelka a vývojářka značky Puaree

Čtěte také:

Reklama