Nahlédněte s námi do laboratoře, ve které vznikají krémy z přírodních složek. Vydejme se společně na slunnou Krétu. Právě zde, nedaleko města Iráklia, se nachází laboratoř Cretan HerbalChem. Její činnost navazuje na rodinnou tradici, kterou je na Krétě od nepaměti pěstování, produkce a využití původních, endemických druhů bylin. Extrakty z těchto rostlin jsou díky geografické poloze a místnímu klimatu vysoce ceněné, proto je snahou spojit tradici, která je zde od mínojského období a Hipokkrata, s moderními poznatky univerzit a výzkumných ústavů a vyrábět tak produkty vysoké přidané hodnoty, které jsou pak součástí kosmetických přípravků, potravinových doplňků, nebo parafarmaceutických výrobků.

Podpora ekologického zemědělství

Tradiční plodiny pěstované na Krétě v minulosti již bohužel nemají požadovanou ekonomickou návratnost, proto je snaha motivovat místní producenty k metodám ekologického zemědělství a díky výkupu vysoce kvalitních bylin jim tak zajistit možnost uspokojivých příjmů. Účinné látky zpracovávají stroje podle farmaceutických specifikací a k užití se rozpouští ve vodě, v alkoholu nebo glycerinu. Byliny, které se do kosmetických přípravků používají, jsou přímo od lokálních pěstitelů.

Základem jsou extrakty z bylin

Extrakty bylin se zpracovávají různými postupy. Víme od nepaměti, že tyto byliny používali naši předci k léčení různých neduhů. Díky jejich zkušenostem a pokroku dnešní vědy je možné extrahovat přesně tu složku, která opravdu léčí. Není náhoda, že většina farmaceutických výrobků má základ v bylinách a snaží se nahradit syntetické složky přírodními.

Vyzkoušejte přírodní kosmetiku z Kréty:

Krém na obličej s oslím mlékem

5ef079b9949a2obrazek.pngPříjemný 24h krém na obličej z Kréty, s podílem přírodních látek 90.89 %, a oslím mlékem, které je přirozeně nealergenní a současně bohaté na vitamín C.  V oslím mléku nalezneme i pro nás velmi důležité minerály, esenciální mastné kyseliny, proteiny a bioaktivní enzymy a koenzymy. Přípravek obsahuje i důležité antioxidanty, které pomáhají zpomalovat projevy předčasného stárnutí pleti a další cenné látky, které pokožku vyživují, zvláčňují a současně tonizují.

Cena: 399 Kč / 50 ml

Tělové máslo pro hebkou pokožku

5ef079c2ecb13obrazek.pngTělové máslo OLIVE  s vysokým obsahem přírodních látek 96.5 %, fenyklem a dobromyslem, obsahuje rostlinná másla a oleje, které zanechávají pokožku příjemně vyživenou a hydratovanou. Je to především díky směsi bioolivového a avokádového oleje, která brání pokožce ve vysychání. Bambucké a olivové máslo ji pak vyživuje, aniž by na ní zanechalo nepříjemný mastný pocit. Šťáva z aloe vera v kombinaci s fenyklem a výtažky z dobromyslu zajišťuje dlouhodobou účinnou hydrataci a antioxidační ochranu.

Cena: 199 Kč / 200 ml

Reklama