shutterstock-609581852.jpg

Foto: Shutterstock

Dermatoložka Dr. Geetika Mittal Gupta na svém Instagramu často sdílí zajímavé rady v péči o pleť. Nyní se se svými sledujícími podělila o recept na domácí masku na tmavé kruhy pod očima. „Často se mě lidé ptají na snadné a účinné přípravky na tmavé kruhy a otoky pod očima. Tady je jeden k vyzkoušení,“ napsala a přidala svůj recept.

Kurkumová maska na oči

Do misky přidejte 1 polévkovou lžíci kurkumy a podmáslí. Dobře promíchejte, aby vznikla lehká maska. Naneste pod oči a nechte 15 minut působit. Očistěte vlhkým vatovým tamponem. „Pokud pod očima uvidíte nějaké žluté zbytky, pokračujte v pravidelné péči o pleť, dokud barva nezmizí,“ dodává.

Jak to funguje?

Dr. Geetika vysvětlila, že kurkuma má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají redukovat tmavost. Skládá se z kurkuminu, který je skvělý pro pigmentaci a také zajišťuje ochranu před ultrafialovými paprsky. Podmáslí je zase jemný peeling, který obsahuje kyselinu mléčnou a pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky. Je také dobré pro svěžejší vzhled.

Další tipy

Dr. Geetika sdílela i další tipy proti tmavým kruhům pod očima a otokům. Radí také ponořit vatový tampon do růžové vody a ponechat jej na očích po dobu 15 minut pro okamžitou svěžest. „Můžete použít i chlazené sáčky zeleného nebo černého čaje a přiložit si je na 15 minut na oči, abyste zmírnily otoky,“ uvádí.

Zdroj: Instagram/Dr. Geetika Mittal Gupta