Někdo má rád syté barvy, rád se jimi obklopuje, a klidně si je dá i do bytu. Jiný má se sytými barvami v interiéru „problém“. Ostré barvy ho zneklidňují, a mnohem příjemněji se cítí mezi přírodními odstíny. Je to váš případ?

barvy

barvyO výrazných barvách použitých na textiliích v bytě, jsem psala minule. Sama  za sebe mohu říct, že metodu „barevného převlékání“ bytu používám docela ráda a často. Mám bíle vymalováno, nábytek ze světlého březového dřeva, takže si to občas „řekne“ o nějakou výraznější barvu pro osvěžení. Zatím jsem se nejvíc odvázala u červeně čalouněných židlí, které prostor zútulnily a rozveselily.

Na výmalbu barvami dosud hledám odvahu, takže je to pro mě docela fajn řešení, jak změnit náladu bytu. Ale stejně se občas ráda vrátím k jemné decentní barevnosti, která působí harmonickým a uklidňujícím dojmem. Možná jste na tom stejně a patříte mezi milovnice přírodních tónů.

Právě pro vás přináším inspiraci.

 Barvičky pastelové, lahodící oku vás přívětivě přijmou do své náruče.

Interiér sladěný tón v tónu a nábytek se starou patinou působí nostalgicky. Kontrast tmavě hnědé barvy dřeva s pomněnkově modrou zase čistě a elegantně.

Je to podle vašeho gusta? 

Čtěte také:

Syté barvy v bytě

Barvy podel Feng shui

Reklama