Na Madeiře si každý může užít dovolenou tak, jak si představuje. Bez nadsázky lze říci, že tento malý ostrůvek v Atlantickém oceánu nadchne všechny své návštěvníky.

Již první pohled z letadla vás nenechá na pochybách. Úchvatná scenérie kopcovitého terénu, ve kterém svítí převážně bílé domečky s červenými střechami, vás určitě nadchne.

 

Cestou z letiště pak budete mít pocit, že jste se ocitli v překrásné zahradě. Kamkoli se podíváte, uvidíte nádherné palmy, keře, stromy, rozkvetlé oleandry a mnoho dalších květin.

Madeiřané si svého ostrova skutečně váží a jsou na něj náležitě pyšní a pečují o něj s velkou láskou. Všude je neuvěřitelně čisto, i u těch nejmenších domečků jsou upravené zahrádky a kruhové objezdy na křižovatkách jsou upraveny tak, že vypadají jako miniaturní parčíky.

 

Během pobytu, až budete ostrov důkladněji poznávat, budete žasnout čím dál více.

Rozhodně si s sebou nezapomeňte přibalit pevnou obuv. Bude se vám hodit na túrách a procházkách, které byste určitě měli absolvovat. Je dobré půjčit si automobil, abyste se pohodlně dostali tam, kam potřebujete, využít ale můžete i hromadnou dopravu, která je na Madeiře velmi dobře zorganizovaná.

 

Pak si již můžete vychutnat výšlapy po levádách, což je taková madeirská specialita. Díky kopcovitému terénu zde lidé měli problém s obděláváním svých políček. Ty jsou rozesety všude a vedou k nim tzv. levády, což je zavlažovací zařízení. Kanály jsou vedeny v kopcích a vedle nich je úzká cestička, která slouží jako turistická trasa. Zážitek z takové procházky je opravdu skvělý.

 

Rozhodně si nenechte ujít návštěvu vesničky Riberio Frio, odkud vedou dvě nádherné vycházky. Jedna z nich končí po dvou kilometrech na vyhlídce, zvané Balcoes /balkony/. Je to skalní plošina, která se zdá být zavěšena volně v prostoru, a obdaří vás jedním z nejkrásnějších výhledů, které se vám mohou na Madeiře naskytnout.

Druhá vycházka je desetikilometrový výšlap podél již výše zmíněných levád. Během cesty se vám budou otevírat nádherné přírodní scenérie a výhledy, takže si rozhodně nezapomeňte vzít fotoaparát. Na konci trasy si můžete odpočinout ve vesnici Portela, kde se  v místní restauraci s výbornou kuchyní můžete posilnit.

 

Pak se můžete vydat autem do vesnice Santana, kde můžete obdivovat tradiční doškové domy ve tvaru písmene A, prohlédnout si místní kostel a vypít šálek lahodného čaje v čajovně Casa de Chá do Faial.

 

Pokud patříte mezi zdatné turisty, rozhodně si nenechte ujít výšlap na nejvyšší bod Madeiry – štít Pico Ruivo. Trasa k vrcholu je velmi dobře vyznačena a vede po kamenité stezce. Na nebezpečnějších místech je zabudováno zábradlí. Nezapomeňte si vzít pevné boty a teplejší oblečení, určitě vám přijde vhod. Za svou námahu budete odměněni vskutku královsky. Nádherný výhled a pocit, že jste v nebi, ve vás zůstanou ještě dlouho po návratu.

 

Na Madeiře ale nemusíte trávit svůj čas jen turistikou. Na své si zde přijdou milovníci historie, různých druhů sportu včetně golfu a koupání. Přestože jsou na Madeiře pouze dvě písečné pláže, o vykoupání v Atlantiku nebudete ochuzeni. Koupání je zde řešeno vybudováním vodních komplexů a mol se vstupem přímo do oceánu.

 

Pokud chcete prožít dovolenou, na kterou budete rádi a dlouho vzpomínat, nenechte si ujít návštěvu Madeiry. Tento nádherný, kvetoucí a čistý ostrov si získá srdce každého návštěvníka.

 

Navštivte proto CK Snailtravel. Její ochotní pracovníci vám rádi a fundovaně pomohou s výběrem a naplánováním vaší dovolené na Madeiře.

 

Více informací naleznete na www.snailtravel.cz , ale pokud je budete chtít navštívit osobně, pak je to zde: Veleslavínova 6, Praha 1, telefon 224 813 926, 224 814 567, email internet@snailtravel.cz.

 

 

 

 

Reklama