shutterstock-1154140162.jpg

Foto: Shutterstock

Než se vydáme vstříc prvním teplým slunečním paprskům, měli bychom na to naši kůži připravit zvenku a také zevnitř. Nepřipravená pokožka by si totiž letní slunění mohla šeredně odskákat.

Sluneční ochrana

Spálit se můžeme už teď v dubnu, kdy je slunce zrádné a má větší sílu, než ukazuje na první pohled. Právě proto je tím nejdůležitějším bodem v péči o pokožku přípravek chránící ji před UVA a UVB zářením. Ano, kosmetiku s SPF faktorem bychom měli používat dříve než od chvíle, kdy si zakroužkujeme datum dovolené v kalendáři. Měli bychom ji používat po celý rok. Během zimního a jarního období postačí SPF 15, ale s přibývajícím sluncem a jeho intenzitou, by se měl ochranný faktor také zvyšovat. Jinak si koledujeme o zvýšenou tvorbu vrásek, pigmentových skvrn a další zdravotní problémy.

OI000785-1-.jpg

Zklidňující, vyživující a regenerační olej pro suchou či atopickou pokožku Sunset beach od The Lab Room (White Orchid Shop, 940 Kč)

Jarní nálož céčka

Podpořit ochranu pokožky před poškozením i estetickými vadami nám teď na jaře může pomoci i vitamin C. Podporuje tvorbu kolagenu v těle, který je zodpovědný za pevnou a vypnutou pleť. Céčko je navíc účinný antioxidant schopný redukovat fotopoškození slunečním zářením. V kombinaci s vitaminem E, který chrání lipidovou strukturu, může snižovat riziko spálení kůže.

vitmain.jpg

MaxiVita Vitamin C komplex + acerola + šípek + zinek (VItar, 69,90 Kč)

Beta-karoten pro barvu

Dalším důležitým pomocníkem, který pomáhá připravit pokožku na sluneční nálož, je beta-karoten. Jedná se o antioxidant napomáhající ochraně, ale také rovnoměrnému a intenzivnějšímu opálení. Ideální je přidat do svého jídelníčku červenou řepu, červené papriky, broskve, meruňky nebo vaječný žloutek. Přidat bychom měli také kvalitní doplňky stravy, jež zajistí dostačující dávku beta-karotenu každý den.

eweewrfeewew.jpg

Revital Super Beta Karoten (Revirar, 115 Kč)

Vybroušená krása

Aby se mohla pleť pořádně nadechnout, přijímat potřebné látky z venku i zevnitř, je nutné zbavit ji starých odumřelých buněk, které ulpívají na jejím povrchu. Tím dáme šanci novým mladým buňkám, aby zazářily, a podpoříme tvorbu dalších buněk ve spodních vrstvách kůže. Pravidelné jemné obrušování kůže působí také preventivně proti ucpávání pórů a vzniku pupínků.

peeling.jpg

Nobilis Tilia jemný peeling s jojobovými estery (Miluju BIO, 259 Kč)

Důkladné zavlažování

Před tím, než se začneme věnovat chytání bronzu naplno, bychom měli věnovat velkou pozornost hydrataci kůže. Suchá dehydrovaná pokožka je totiž citlivá, má porušený povrch a vytváří se na ní drobné prasklinky. Ty mohou vézt k infekcím, ekzémům a dalším potížím, které nám na kráse rozhodně nepřidají. O pokožku bychom proto měli důkladně pečovat a hydratovat ji zvenku i zevnitř. Ideální je k tomu použít hydratační tělová mléka, oleje nebo hydratační séra s kyselinou hyaluronovou a samozřejmě dodržovat přísun tekutin, mezi kterými by měla kralovat obyčejná voda, minerálka nebo bylinné čaje.

OI000705-7-.jpg

Hyaluronové sérum Beauty Boost od The Lab Room (White Orchid Shop, 1 750 Kč)

Začněme pozvolna

Nic se nesmí uspěchat a u naší pokožky to platí dvojnásobně. Pokud si dáme na čas a kůži budeme na slunce zvykat postupně, bude nám rozhodně vděčná, snáze se opálíme a opálení nám také déle vydrží. Pro začátek bude stačit vystavit se slunci na 10 až 15 minut a postupně můžeme přidávat. Jít na to pomalu se vyplatí.

opal.jpg

Foto: Shutterstock

Foto: Se souhlasem White Orchid Shop, Vitar, Miluju BIO
Zdroj: Tiskové materiály Vitar, N-Medical, MixTee

Reklama