Výměna povlečení

Je načase dát sbohem bavlněnému saténu nebo lněným materiálům, které dokázaly v létě příjemně ochladit. Teď je potřeba se zahřát. Pomůže vám s tím povlečení z flanelu, mikroflanelu, mikroplyše či froté. Důležitý je nejen materiál, ale také barvy a vzory. Bílá, béžová, hnědá, oranžová či červená jsou rozhodně lepší volbou než bílá, ledově modrá apod. Geometrické tvary mohou evokovat krystaly ledu, zato rozkvetlá louka je spojená s teplejším ročním obdobím. Týká se to i pyžama. Zima se neptá, kdo na sobě měl nejvíc sexy košilku.

Přikrývky

Dek není nikdy dost. Pořiďte si nějakou teplou s pěkným vzorem, kterou můžete použít i jako přehoz na postel.

Nohy v teple

Není horší pocit, než když ráno vstanete a první co uděláte je, že šlápnete na studenou zem. Proto je vhodné mít na zimu u postele malé teplé koberečky, které vaše chodidla hned po ránu nevyděsí. Pokud nechcete podložku, která mimochodem vypadá velmi stylově, připravte si k posteli alespoň pár pořádně teplých ponožek.

Vyhřívací dečka

Pokud patříte mezi zmrzlíky, určitě ráda využijete elektrickou dečku, kterou si můžete přiložit na jakékoli místo na těle a pořádně ho prohřát. V ložnici jí mějte po ruce. Dobrou vychytávkou, například pro děti, je nahřívací plyšák. Stačí pár minut v mikrovlnce a vaše ratolest se může tulit k teplému kamarádovi. 

Větrání

Je sice skvělé, když se vám v ložnici podaří udělat příjemné teplíčko, ale teplo a vlhko je živnou půdou pro růst plísní. Ani v zimě nesmíte zapomínat na pravidelné větrání. Optimální je otevřít okna dokořán na několik minut asi třikrát denně. Nebojte, vzduch v místnosti se po jejich zavření zase rychle zahřeje.

Kontrola těsnění

Zatímco v létě byl občasný vánek více než vítaný, teď určitě nechcete, aby vám unikalo teplo a tím i peníze oknem, proto zkontrolujte, zda jsou možné otvory dobře utěsněné.

Svíčky

Všem pyromankám začaly žně. Zapálená svíčka vytvoří v jinak chladné místnosti zdání tepla a navodí romantickou atmosféru. Před spaním ale nezapomeňte místnost vyvětrat, aby vám těžká vůně neztěžovala spánek.

Nábytek

Postele a židle jsou většinou umístěné poblíž oken, pokud máte tu možnost, změňte na zimu rozmístění nábytku. Přesuňte ho trochu více ke dveřím, tam vám bude tepleji.

Oblečení

Vaši pozornost si zaslouží i šatník, který byste měla přeskládat tak, aby byly teplé zimní kousky co nejvíce po ruce. Ty letní můžete dát například do úložných boxů. A nebojte, jejich čas za pár dlouhých měsíců zase přijde.

Čtěte také:

Reklama