hair.jpgFoto: Shutterstock

Rozlučte se se zničenými konečky
Nutnost pravidelného zastřihování konečků je do nekonečna omílána všemi odborníky. A ne nadarmo. Tato péče je totiž důležitá nejen z hlediska vzhledu vlasů, ale také pro jejich správný růst a celkovou kvalitu. Pokud vlasy pravidelně nezastřihujete s cílem nechat si je dorůst do určité délky, zanedlouho se začnou konečky třepit a lámat. Vlasy tak sice budou neomezeně růst, vždy se však na konci odlomí, a tak v žádném případě neporostou rychleji. Ideální je proto navštěvovat kadeřnici minimálně jednou za tři měsíce, a to čistě za tímto účelem. Dobrá zpráva je navíc ta, že nyní již mohou oficiálně otevřít i kadeřnické salóny, a tak tento důležitý úkol nemusíte provádět nůžtičkami na nehty ve vlastní koupelně, ale můžete si již s klidem zarezervovat nejbližší termín u vaší kadeřnice.

Chraňte vlasy před vnějšími vlivy
Jakmile se zbavíte zničených konečků, které už nejde tak jednoduše zachránit, sáhněte po kosmetice, která ochrání délky vlasů v následujících měsících. Na ochranu vlasů před vnějšími vlivy jsou určeny například hydratační vlasové krémy, které vytváří ochranný film a udržují vlhkost vlasů uvnitř. Chrání před působením vnějších vlivů, jako jsou sluneční paprsky, prach a smog či extrémní teploty z kulem či žehliček na vlasy. Skvělými pomocníky jsou také ochranné krémy a spreje proti chlóru či mořské skoli nebos lunci. 

Hydratujte, hydratujte, hydratujte
V létě je hydratace vlasů důležitější než kdy jindy. Proto sáhněte po takové vlasové kosmetice, která vlasy nevysušuje a dodává jim vše potřebné. V pravidelné péči o vaši hřívu oceníte například vlasový kondicionér.

Nezapomínejte na jídelníček
V tomto období nezapomínejte ani na stravu, která se na celkové kondici vlasů velmi podepisuje. Jídelníček si poskládejte co nejpestřejší a zařaďte do něj zeleninu, ovoce, luštěniny, ořechy, semínka a taktéž rybí maso.

vlasyy.jpg

Vlasový kondicionér s obsahem minerálů NevO Dead Sea SPA / Rituals sprej na vlasy s mořskou solí / Ochranná péče Hair protective fluid Sisley

Reklama