Žhavé sluneční paprsky v horkých letních dnech jsou pro vlasy největším nepřítelem. Už po prvních několika dnech na slunci dostávají vlasy bez ochrany vybledlejší barvu a konečky se třepí. Odhalte s námi nejčastější chyby v péči o vlasy, kterých se v létě téměř všichni dopouštíme.

vlasySlunečné letní dny lákají vyjít na sluníčko a oddávat se relaxu a opalování. To je v pořádku, jen byste, stejně jako myslíte na svoji pokožku a chráníte krémy s vysokým ochranným faktorem, měla myslet i na své vlasy. „Slaná mořská voda v kombinaci s UVA a UVB zářením je doslova zkázou pro krásné a zdravé vlasy,” říká Václav Pražák z pražského kadeřnictví Hair Design.

Chcete-li vlasy v létě lépe ochránit, pozorně se dívejte na složení obsahu. Pro vlasy jsou v létě nejlepší voděodolné oleje, které zůstanou ve vlasech i po koupání. Důležité jsou i vitamíny a v neposlední řadě také UV filtry, které chrání vlasy i jejich barvu před vyblednutím.

Pozor byste si měla dávat i na pokožku hlavy. V horku se hlava více potí a tíhne ke spálení. Proto i na ni myslete při používání ochranného krému a do pěšinky vlasů naneste malé množství krému také.

Pokud jste majitelkou dlouhých vlasů, noste je přes léto volně rozpuštěné, aby mohl vzduch proudit k pokožce.“Nejenže zabráníte nadměrné produkci potu a kožního mazu, ale především ochráníte pokožku před lupy a podrážděním,” dodává kadeřník Václav Pražák.

A ještě jedna věc. Před dovolenou si nechte od svého kadeřníka vytvořit aspoň o něco kratší střih. Získáte nejenom mladistvější výraz, ale i pohodlný účes s nenáročnou úpravou po celé léto!

Víte, že...

  • Pokud zůstanou vlasy a pokožka hlavy nechráněné, UV paprsky mohou vlasovou pokožku spálit, proniknout do vlasové kůry a obnažit vlasovou kutikulu, čímž způsobí blednutí barvy, ztrátu vitality, hrubost, vlasy jsou krepaté a poletují.
  • UV záření poškozuje vlasy odčerpáváním velmi důležitých proteinů a olejů z vlasové pokožky, které lubrikují vlasy vyrůstající z pokožky, vlivem jeho působení jsou vlasy suché a lámavé.
  • Blednutí barvy vlasů je ještě intenzivnější, pokud na vlasy působí kombinace mořské/bazénové vody a UV záření. UV paprsky působí na přirozený vlasový melanin, což vede ke stupňujícímu se zesvětlení.

A jaké produkty vaše vlasy v létě spolehlivě ochrání? Milé čtenářky, inspirujte se v naší velké fotogalerii:

Reklama