Léto se kvapem blíží a teplé slunečné dny nám dávají jasně najevo, že brzy začneme chodit opravdu nalehko. Chcete-li přivítat plavkovou sezónu v té nejlepší kondici, dopřejte svému tělu pestrou a hodnotnou stravu. Vyzkoušejte kouzelnou moc luštěnin a racionální výživy, díky které se budete cítit opravdu fit.

luštV luštěninové směsi prémium najdete hned sedm různých druhů luštěnin - několik druhů fazolí, hrách, sóju a cizrnu. Díky svému složení a rozmanitosti jednotlivých luštěninových bobů je tato směs ideální volbou do nejrůznějších svěžích luštěninových salátů, skvělá je pak i jako samostatná luštěninová příloha. Při delším vaření ji lze použít také jako základ pomazánek nebo jako zdravé zpestření zeleninových polévek.

Doporučená maloobchodní cena Luštěninové směsi prémium Lagris  29,90 Kč / 500 g.

lušLuštěninová směs racio obsahuje kombinaci pečlivě vybraných luštěnin a surovin z řady racionální výživy. V balení naleznete šest různých druhů surovin, např. hrách, pohanka, kroupy a čočka.  Luštěninová směs racio má široké využití. Oceníte ji zejména jako základ hrstkových polévek nebo při zahušťování mletých mas či karbanátků. Lze z ní stejně dobře připravit i luštěninové kaše, pyré nebo pomazánku.

Doporučená maloobchodní cena Luštěninové směsi racio Lagris  26,90 Kč / 500 g.

ChiaChia jsou drobná semínka rostliny jménem šalvěj hispánská pocházející ze zemí Střední a Jižní Ameriky. Jsou známá pod přezdívkou „food runners“ neboli jídlo běžců. Chia semínka mají silně hydrofilní schopnost – při kontaktu s vodou na sebe váží vodu a vytváří gel (1 díl semínek dokáže až   12 x zvětšit objem). Do skupiny superpotravin se nedostala náhodou, naleznete v nich například 5 x více bílkovin než ve fazolích, 2 x více železa než ve špenátu, 7 x více omega-3 mastných kyselin než obsahuje losos a 15 x více hořčíku než má brokolice. Chia semínka zvyšují obranyschopnost organismu, přispívají ke snížení hladiny škodlivého cholesterolu, zlepšují regeneraci pohybového aparátu, napomáhají snižovat krevní tlak a stabilizují hladinu cukru v krvi. Díky svým vlastnostem jsou vhodné i pro diabetiky a celiaky. Chia semínka nemají výraznou chuť, a proto je můžete neupravené přidat do rozmanitých pokrmů. Oblíbený je například chia puding, který je možné podávat třeba jako zdravý dezert po obědě.

QuinoaQuinoa neboli Merlík čilský pochází z Jižní Ameriky, kde se pěstuje již více než 6 000 let. Semínka této rostliny se v minulosti tradičně používala jako obilnina, ze které se mlela mouka nebo sloužila jako zahušťovadlo do kaší či polévek. U nás tato plodina získává na popularitě až v posledních letech. Díky svým jedinečným výživovým vlastnostem nese označení superpotravina. Quinoa je potravina s výjimečným nutričním a antioxidačním profilem. Tato plodina patří mezi přirozeně bezlepkové potraviny – jedná se o tzv. pseudoobilovinu. Další výhodou je pak vysoký obsah kompletních bílkovin, díky kterému je nesmírně vhodná především pro vegetariány. Dále obsahuje vysoký podíl kvalitních nenasycených kyselin, vlákniny, minerálů a vitamínů. Quinoa navíc podporuje imunitu, regeneraci a tvorbu tkání. Její neutrální chuť pak umožňuje všestranné použití v kuchyni. Nejznámější druhy quinoy jsou: bílá, červená a černá.

Quinou lze upravit nasladko i naslano, fantazii se meze nekladou: můžete ji přidat do salátů či do těsta na lívanečky, zapéct se zeleninou, sýrem i masem nebo z ní uvařit kaši či nákyp.

 Všechny produkty jsou k zakoupení na e-shopu  http://podravka-eshop.cz.

Reklama