Jarní počasí je proměnlivé. Jeden týden chodíte v zimním kabátu, týden nato se potíte i v halence a ošetřujete první spáleniny od sluníčka. Možná se vám zdá, že do léta zbývá ještě spousta času, zkušenosti z minulých let ale ukazují, že teploty nad dvacet stupňů přijdou dříve, než se nadějete. Začněte proto s přípravami pokožky na vystavení slunečním paprskům i zvědavým pohledům raději hned.
no.jpg
Odstraňte chloupky i suchou kůži
Ať se nám to líbí, nebo ne, i přes postupný módní návrat k přirozenosti nejsou neoholené nohy obecně považovány za atraktivní. Chcete-li se nežádoucích chloupků zbavit, máte několik možností. Můžete využít bezbolestné, ale krátkodobé řešení, tedy depilaci. Dámské holicí strojky, depilační krémy a žiletky zařídí, že budete mít nohy hladké pár dní, poté bude třeba postup zopakovat.

Dlouhodobějším řešením je odstranění chloupků epilací. Kromě vosku nebo cukrové pasty můžete použít elektrický epilátor, nebo dokonce IPL epilátor, který ničí chloupky i s kořínky a slibuje jejich odstranění až na 6 měsíců.

Po depilaci i epilaci bývá pokožka podrážděná a vysušená, nezapomínejte ji tedy následně ošetřit vhodným tělovým mlékem nebo krémem. Proti zarůstání chloupků a odstranění suchých šupinek kůže použijte jemný peeling. Ten vaši pokožku zároveň prokrví a rozzáří.
no2.jpg
Zaměřeno na jemnost
Ať už je tvar vašich nohou jakýkoliv, jemná a lehce opálená kůže sluší každému. Základem je kvalitní produkt pro hydrataci. Vybírat můžete z mnoha variant: od hutnějších tělových másel přes mléka a fluidy až po přípravky s chladivou gelovou konzistencí. Máte-li (stejně jako většina žen) problémy s celulitidou, můžete si masírovat stehna speciálními krémy, které vám mohou pomoci zlepšit její vzhled.

Přirozeně opálený odstín vypadá atraktivně a nohy přirozeně zeštíhluje, začátkem jara však příliš příležitostí pro opalování není, navíc vystavování slunečním paprskům způsobuje rychlejší stárnutí kůže. Pomoci mohou samoopalovací krémy. Ty jemně překryjí různé drobné nedokonalosti, jako například popraskané žilky.

Nezapomeňte ani na pečlivou pedikúru. Popraskané paty a oprýskaný lak lehce zkazí celkový dojem. Hitem letošní sezóny jsou pastelové barvy, nalakujte si tedy nehty oblíbeným odstínem a můžete začít vyhlížet letní počasí.
 
 

Reklama