Po dlouhé odmlce, která vedla k několika spekulacím, se pověstná brána do kouzelného světa Harryho Pottera opět otevírá. Hogwarts Legacy je RPG kouzelnická hra, která se bude odehrávat zhruba 100 let před Harrym Potterem a stojí za ní studia Portkey Games, Avalanche Software a Warner Bros Games. Podle jejich vyjádření a traileru si budete moci vytvořit avatara studenta, se kterým budete prozkoumávat otevřený svět, řešit záhady a tajemství starověké magie, která by mohla ovlivnit budoucnost kouzelnického světa.

Protože J. K. Rowlingová v poslední době vypustila několik transfobních poznámek, chtěli fanouškové vědět, zdali se na hře podílela. Tvůrci tedy vydali prohlášení, ze kterého vyplývá, že se spisovatelka na hře nepodílela, ale prý jsou její mimořádné knihy základem všech projektů v kouzelnickém světě.

5f68a1999b672hfghfgh.jpgFoto: prtscr YouTube Hogwarts Legacy - Official Reveal Trailer

Co o hře víme

Příliš podrobností o hře zatím není, ale herním nadšencům se přece jen podařilo některé vypátrat. Zatím je však jisté pouze to, že hra půjde ven někdy v roce 2021 a že graficky vypadá naprosto skvěle.

Ve hře budete hrát sami za sebe studenta Bradavic na konci 18. století. Mezi aktivitami bude samozřejmě povinnost absolvovat povinnou školní docházku a učit se magii společně s ostatními studenty. Brzy však zjistíte, že nejste obyčejný student a máte neobvyklou schopnost vnímat a ovládat starodávnou magii. Pouze vy můžete rozhodnout, zda toto tajemství budete chránit pro dobro všech, nebo se poddáte pokušení zlověstné magie. Ať se rozhodnete jakkoliv, slavnostně přísaháme, že jsme připravené ke každé špatnosti.

5f68a1c532abaBez-nazvu.jpgFoto: prtscr YouTube Hogwarts Legacy - Official Reveal Trailer

Reklama