HavrixNastupuje vaše dítě do prvního kolektivu? Dejte si pozor na infekce. Očkování proti žloutence typu A můžete pro své dítě získat se slevou.

Nástup dítěte do školky znamená velkou změnu pro celou rodinu, nejvíce však ovlivní právě ty nejmenší. Přechod z rodinného zázemí do kolektivu s sebou přináší nové situace, na které je dobré se připravit. Mimo jiné se kvůli pobytu ve velké skupině u dětí zvyšuje riziko nákazy infekcemi. Mezi nejčastější infekční onemocnění, kterým lze předcházet očkováním, patří virové žloutenky typu A. Právě doba před nástupem do školky je vhodná k tomu, aby rodiče řešili ochranu zdraví svých dětí.

Nakazit se žloutenkou typu A je relativně snadné

Děti se ve školce pohybují ve větších skupinkách, hrají si společně a není výjimkou, že si hračky půjčují, olizují je, někdy se napijí ze stejné skleničky nebo si vymění talíře. Podobným situacím nejde zabránit a infekčním nemocem se v takovém prostředí velmi daří.

Snažte se proto posilovat imunitu dítěte. Pestrá strava, pohyb venku, vitamíny a správná hygiena představují základní ochranu, která však proti některým nemocem nemusí být dostatečná. Zvláště např. proti žloutence typu A vám může pediatr doporučit očkování. Přestože se nemoc dá vyléčit a většinou nezanechává dlouhodobé následky, doba léčení a jejich průběh není nijak příjemný.

Havrix

Po žloutence se navíc ještě půl roku musí dodržovat přísná jaterní dieta a klidový režim, což může znamenat ve školce značná omezení. Pokud zvažujete nechat své dítě očkovat, můžete do konce června nebo do vyprodání zásob využít 20% slevu na vakcínu proti žloutence typu A. Dospělí zase mohou využít slevu na kombinovanou vakcínu, která chrání proti žloutence A a B. Navíc většina zdravotních pojišťoven také na očkování proti žloutence přispívá, některé částkou až 1 500 Kč. Více informací o slevě naleznete na www.zloutenky.cz

Reklama