Někdy postačí trochu oprášit modely z dob již minulých a vdechnout jim modernější ráz. Takové boty na platformě a bokovky slaví svůj návrat. Přidejte k tomu bláznivé topy, skládané minisukně a pruhy na různé způsoby a nešlápnete vedle. Dokonce se vrací i vycpaná ramena.

blobid0.jpg
Foto: Veev archiv

Novodobí hippies
Pro milovníky barev máme dobrou zprávu, výrazné barvy a nejrůznější potisky si letos vrchovatě užijete, avšak v kurzu zůstávají i neutrální barvy. Hlavní barvou letošní roku je pak tzv. Very Peri, neboli modrofialová, minimálně kabelku této barvy se vyplatí mít v šatníku. Když už budete vytvářet barevné kombinace, rozhodně se toho nebojte. Divoký hippie styl se odrazí i v dalších prvcích. Co říkáte na takové třásně? Hodí se na šaty i na bundu, každému kousku oblečení dodají na zajímavosti, přitom ale nepůsobí až tak odvážně jako výrazná barva.

v5.jpg
Foto: Veev archiv

Šarmantní Pařížanka
Francouzský šarm vám dodají nesmrtelné perly a barety se síťkou. Nemusíte zůstat u perlových šperků, vyzkoušejte i doplňky v podobě například spony do vlasů. Za starých časů si elegantní Pařížanky připalovaly cigaretové špičky. Doba však pokročila a náruživé kuřačky, jež nedokáží přestat úplně, mají možnost vyzkoušet některou z bezdýmných alternativ, které jsou méně škodlivé než klasické cigarety. Jednou z nich je elektronická cigareta IQOS VEEV. Tato bezdýmná alternativa produkuje pouze aerosol bez zápachu a bez kouře, tudíž neobtěžuje vaše okolí. Funguje totiž na principu odpařování e-kapaliny. Zařízení dokonale padne do ruky a nastavíte si ho dle svých preferencí v mobilní aplikaci. Navíc ho můžete kdykoliv zapnout a vypnout a dobito máte velmi rychle. Ze široké nabídky příchutí náplní si vybere každý uživatel. V nabídce je i několik barev tohoto bezdýmného zařízení, takže sladit s ním přiléhavý overal či elegantní kostýmek bude snadné.

v1.jpg
Foto: Veev archiv

Elegantní rebelka
Dáváte přednost spíše stylu rebelka? I ten může působit elegantně. Vsaďte na motorkářskou bundu, šátek ve vlasech a nadčasové zlaté kruhy do uší. Do módy se vrací rovněž zlaté řetízky, které najdou své uplatnění i jinde než jen na krku. Ukažte alespoň kousek kůže, nejen té své. Takové kožené lemování či jiný detail outfit oživí a ozvláštní. Krásno postavu tvaru přesýpacích hodiny vykouzlíte za pomoci široké pásku. Ten také výborně roztříští šaty, kardigan nebo overal.

c6.jpg
Foto: Veev archiv

Udržitelnost kam oko dohlédne
Trendy, které zcela jistě budou pokračovat i v dalších sezonách, se jmenují udržitelnost a přírodní materiály. Hlavně na výrobu doplňků návrháři s oblibou využívají recyklované materiály a celý módní průmysl se snaží být odpovědnější. Co se přírodních materiálů týče, vyplatí se do nich investovat. Jsou nejen příjemnější na nošení, ale zpravidla také víc vydrží.

Kompas máte, ale cestu si najděte tu svou, móda nezná hranic a fantazii se meze nekladou. Za nákupy tak můžete vyrazit do secondhandů i do klasických obchodů a pak vše šikovně zkombinovat. Nebo se snad pustíte do vlastní tvorby?