V mládí jsme se snad všechny těšily, až nám někde na těle vyroste první chloupek, a z nás se tak stanou právoplatné a dospělé ženy. Jenže tehdy jsme ještě netušily, jaké bude s chloupky později trápení a že si budeme přát, aby chloupky nerostly.

Zbavit tělo chloupků není asi nic těžkého, jelikož existuje hned několik způsobů. Výsledek je ale většinou nulový a chloupky se však dříve či později přihlásí o slovo a začnou růst. Nyní tomu již tak být nemusí a vy se můžete pyšnit krásně hladkým tělem bez jediného chloupku po dlouhou dobu, což se jistě v létě bude hodit.

depilace

A jaké vlastně známe způsoby odstraňování chloupků?

Žiletka
Mezi nejběžnější a nejčastěji používaný způsob rozhodně patří klasická žiletka či jiné holicí strojky. Je to sice rychlé a bezbolestné, což je jistě skvělé, ale většinou již druhý den chloupky začnou rašit a za další dva až tři dny můžeme žiletku použit znova, což je otrava, nemyslíte?

Depilační krém
Ten si zažil svůj velký boom před několika lety, ale i přesto se dodnes k němu ženy vrací. Ten obsahuje sulfidy, tedy chemickou složku, která chloupky rozkládá. Stačí tak nanést krém, vyčkat doporučenou dobu a krém jednoduše setřít. Nevýhodou je, že jako u žiletky se chloupky opět brzy objeví a navíc právě díky obsahu sulfidu může pokožku podráždit.

Voskové pásky
Jistě některá z žen tento způsob vyzkoušela, ale už se k němu nevrátila, jelikož se jedná o celkem bolestný úkon, tedy alespoň zpočátku. Navíc voskové pásky nezachytí všechny chloupky, a tak musí zasáhnout již zmiňovaná žiletka. Vosk také často pokožku podráždí a navíc chloupky mohou zarůstat, což není věc příjemná. Naopak plusem je, že chloupky nerostou tak rychle, jako tomu je u předchozích způsobů.

Epilátory
Běžně dostupné strojky, které si lze pořídit již za pár korun a slibují hladké tělo po dlouhou dobu. Epilátor chloupky odstraňuje i s jejich kořínky, tudíž omezuje i jejich růst, ale připravte se na to, že taková práce s epilátorem je celkem bolestivá a nepříjemná.

IPL – technologie na bázi světla
DepilaceIPL revoluční novinka na trhu, která opravdu funguje a tělo zbaví chloupků na opravdu dlouhou dobu. Jedná se o inovativní technologii na bázi světla nazvanou IPL neboli Intense Pulsed Light. IPL působí na chloupky v anagenní neboli růstové fázi, je nutné aplikaci dle potřeby opakovat. Systém, který použijete, do lůžka chloupků vysílá jemný puls světla (IPL). Ten je uvnitř lůžka přeměněn na teplo, které má přirozenou tendenci tlumit růst chloupků. Lůžko chloupku tím samovolně přechází do klidové fáze – jedné ze tří fází růstového cyklu. Chloupek, který z lůžka vyrůstal, se uvolní a sám bezbolestně vypadne. Dokud lůžko chloupku zůstává v klidové fázi, nový chloupek neroste. K tomu stačí jednou za 8 týdnů zopakovat aplikaci.

Naším tipem je Philips Lumea – pomocí světelné stimulace IPL přirozeně tlumí růst chloupků, a to zcela bezbolestně. Když chloupky nerostou, nemusíte je holit! Konečně tak můžete doma zažít pocit stejně hladké pokožky jako po návštěvě specializovaného dermatologického centra.

Podívejte se na video, jak Philips Lumea funguje:

Akce „90 dní testování se zárukou vrácení peněz“

Pokud si nejste technologií zcela jista, není nic lepšího než osobní zkušenost. Nyní máte jedinečnou příležitost. Pokud si v období od 1. 4. do 31. 7. 2015 zakoupíte jeden ze systémů Philips Lumea (SC2008, SC2004, SC1991) a ten vám nebude z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, můžete ho v rámci promo akce „90 dní testování se zárukou vrácení peněz“ do 90 dnů od nákupu vrátit.

Naše články:

Reklama