Monochromatické outfity
Pokud nepatříte k ženám, které dokážou s lehkostí kombinovat různé barvy a vzory. Jistě vás potěší jeden z trendů nastávajícího jara. Budou se nosit jednobarevné monochromatické outfity. Podle nákupní aplikace Lyst ke konci loňského roku narostlo vyhledávání monochromatických outfitů o 33 %. Co se týče barev, vašim preferencím se meze nekladou. Můžete zvolit celý bílý outfit, zahalit se do pastelových tónů nebo sáhnout po barvě roku 2022, kterou je very peri. O té jsme více psali zde

m1.jpg
Foto: Shutterstock

Řasené šaty a nabírané rukávy
Nosit se bude také pohodlnost například v podobě nařasených šatů, které dokážou ledasco skrýt. Řasené šaty jsou velmi pohodlné a dokážou odvést pozornost od problematických partií. V oblibě je mají i mnohé celebrity. Jde o trend, který se podobně jako ostatní neustále vrací. Zaostávat nebudou ani roztomilé volánky, které váš outfit uvedou do pohybu. A stranou nezůstanou ani nabírané rukávy. 

m2.jpg
Foto: Shutterstock

Transparentní materiály
Ve středu pozornosti budou opět transparentní materiály. Budou se nosit na kabelkách, botách, ale především na kouscích oblečení. Tyto odhalující materiály ovšem nejsou pro ženy, které si rády uchovají své tajemství. Třeba v případě průhledné kabelky může její obsah vidět široké okolí. Na své přehlídce předvedla transparentní materiály například značka Eckhaus Latta. 

m3.jpg
Foto: Profimedia

Kombinace černých a bílých puntíků
Oblíbeným jarním potiskem a také nestárnoucí klasikou jsou kromě květinových vzorů také puntíky. Letošní jaro bude odvážnější, co se kombinací týče. Zajímavé outfity vykouzlíte tím, že dáte dohromady kousek oblečení v bílé barvě s černými puntíky a druhý kousek v černé barvě s bílými puntíky.  

m4.jpg
Foto: Shutterstock

Kombinace červené a růžové
Kromě very peri budou trendy i další barvy. Červená i růžová k jaru patří každoročně, ale tentokrát budete za hvězdu, pokud tyto dvě barvy nakombinujete v rámci jednoho outfitu. Můžete si vybrat třeba růžový top a červenou sukni nebo růžové sáčko a červené lodičky či šaty s těmito dvěma barvami. Možností je celá řada. Této kombinace se nebojte na volný čas, ale klidně ji oblékněte i do práce. Ve své kolekci ji představil například Giambattista Valli. 

m5.jpg
Foto: Profimedia

Obuv
Co se týče obuvi, prolínat se bude hned několik trendů. Sáhnout můžete například pro klasických bílých teniskách ozvláštněných jemnými detaily, jako jsou třeba květiny. Nosit se budou také sandály na robustních podrážkách. Když se zaměříme na barvy, jaro 2022 patří obuvi v sorbetových odstínech, jako je levandulová, mátová či světle růžová. Mezi detaily budou dominovat roztomilé uzly a uzlíky.

m6.jpg
Foto se souhlasem Bonprix (679 K), Deichmann (799 Kč), CCC (849 Kč)

Zdroje: Lyst, What to wear, Harper’s Bazaar, Elle, Vogue, Profimedia

Čtěte také: