Společnost SAPELI, jednička na trhu interiérových dveří, přináší praktické rady a tipy, abyste se během dovolené nemuseli strachovat o svůj domov či nemuseli mít obavy nechat vaše děti během prázdnin čas od času doma samotné.
5d1603058f686obrazek.png

Ačkoliv se to možná na první pohled nezdá, během letních měsíců a období prázdnin jsou naše domácnosti vystaveny nejnáročnějšímu zatěžkávacímu provozu. Jak tedy jednoduše docílit toho, abyste se nemuseli během dovolené strachovat o svůj domov a zároveň ochránili děti během vaší nepřítomnosti?

Asi první, co nás ve spojení s dovolenou a opuštěním našeho domova napadne, je možné vloupání a vykradení. Bohužel standardní dveře lze velmi snadno vypáčit, vysadit, stejně jako prokopnout. S dveřmi disponujícími bezpečnostními prvky s parametry 2. nebo 3. bezpečnostní třídy se šance na vloupání rapidně sníží,“ komentuje Petr Klíma, produktový specialista SAPELI.

Takovými dveřmi jsou např. dveře RC3 GOLIAS, které mají 3bodový hákový zámek, 3 závěsy a 3 pasivní čepy proti vysazení. Nelze je prokopnout a odolají i 70 cm dlouhému páčidlu či ruční mechanické vrtačce. Příjemným bonusem pak určitě je i možnost výběru ze 76 různých dekorů, případně mít dveře z každé strany jiné. Sortiment zahrnuje známé české dřeviny, jako oblíbený dub, buk, jasan, olše nebo třešeň, tak i exotické dřevo, například wenge, mahagon či zebrano. Dubovou dýhu lze navíc mořit 21 různými odstíny. Pokud fandíte industriálnímu stylu, ani to není problém, pro vás jsou připraveny dekory ve vzhledu plechu nebo betonu.

Dalším možným nebezpečím je vznik požáru. Ten může propuknout nejen u vás, ale také v bytech vašich sousedů, kdy bohužel neovlivníte, jak rychle se rozšíří.

Pro ochranu majetku i osob při vzniku požáru je vhodné mít vstupní dveře opatřené i dostatečnou protipožární ochranou. Díky ní dveře odolají požáru po dobu minimálně 30 minut, a zamezí tak jeho prostupu do vašeho bytu. Protipožární ochranu můžete doplnit ještě o kouřotěsnou funkci a vytvořit dveřmi tzv. kouřotěsný uzávěr, kterým neprojde nejen kouř, ale i výfukové či jiné plyny,“ doplňuje Petr Klíma.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje kolem vašeho bytu, když v něm nejste? Bezpečnostní dveře lze doplnit o digitální kukátko se záznamem pohybu, které po zazvonění na zvonek zaznamenává obraz na paměťovou kartu, takže i v případě vaší nepřítomnosti zpětně vidíte, kdo se u vašeho bytu pohyboval.

Produktové tipy:
5d1603246c88cblobid0.png

Bezpečnostní dveře RC3 GOLIAS v provedení Alegro 15 mají 3bodový hákový zámek, 3 závěsy a 3 pasivní čepy proti vysazení. Nelze je prokopnout, odolají i 70 cm dlouhému páčidlu či ruční mechanické vrtačce. SAPELI, www.sapeli.cz

Sladit bezpečnostní dveře s interiérem můžete díky možnosti výběru až ze 76 různých dekorů. Vstupní dveře můžete mít také z každé strany jiné. Na obrázku jsou dveře RC3 GOLIAS, model Elegant. SAPELI, www.sapeli.cz

Vstupní bezpečnostní dveře 3. bezpečnostní třídy RC3 GOLIAS v provedení TENGA 15 dub kouřový světlý mají 3bodový hákový zámek, 3 závěsy a 3 pasivní čepy proti vysazení. Nelze je prokopnout a odolají i 70 cm dlouhému páčidlu či ruční mechanické vrtačce. Po dobu minimálně 30 minut odolají požáru a utlumí okolní zvuky až o 43 dB. Zajímavostí je možnost vybrat si vzhled ze 76 různých dekorů, případně mít dveře z každé strany jiné. SAPELI, www.sapeli.cz
5d16033e3adcaobrazek.png

Reklama