Péče o pleť se samozřejmě trochu liší podle toho, jestli je suchá, mastná, smíšená nebo citlivá. Nejde ovšem o jediný faktor, který by měl mít vliv na vaši kosmetickou rutinu. Roli hraje i roční období. V zimě a na jaře se mírně liší to, co pleť potřebuje.

 • Udělejte čistku

Jaro bývá spojeno s očistami a detoxy. Tomu byste měla podrobit i svou kosmetickou taštičku. Určitě se vyplatí provést revizi všech produktů, zkontrolovat data spotřeby a zbavit se těch, které máte otevřené déle než rok. Taštička si určitě zaslouží vyprat a štětce vyčistit. 

 • Zbavte se odumřelých buněk

V dalším kroku je nezbytné zbavit pokožku i pleť odumřelých kožních buněk. V zimě, kdy je kůže suchá a citlivější, by se neměl peeling dělat častěji než jednou týdně. Na jaře (pokud nemáte velmi citlivou pokožku) je možné ho provádět i dvakrát týdně, aby se rychleji odstranila stará vrstva pokožky. Detoxikační efekt mají také přípravky s obsahem výtažků ze zeleného čaje. Od věci není ani návštěva dermatologa, který pleť vyčistí skutečně hloubkově. 

 1. Scrub s výtažky ze zeleného čaje, 795 Kč, Douglas.cz
 2. Kávový peeling Purity Vision, 199 Kč, Biooo.cz
 3. Rozjasňující peeling a maska s jojobou a bambuckým máslem, 190 Kč, Sephora.cz
 • Odlehčete péči

Jaro dále znamená přechod od těžkých a vysoce hydratačních krémů na lehčí přípravky. Tučné složky hutných krémů v zimě pomáhají s ochranou buněk před nepřízní počasí. Na jaře, kdy už není tak důkladná ochrana potřeba, by ovšem mohly způsobovat ucpané póry a tvorbu pupínků.

 1. Osvěžující gelový krém Clinique, 30 ml za 500 Kč, Douglas.cz
 2. Lehký hydratační krém pro normální až smíšenou citlivou pleť Vichy, 50 ml za 553 Kč, Notino.cz
 3. Lehký hydratační pleťový krém pro mladou pleť, 149 Kč, Dermacol.cz
 4. Energizující denní krém proti vráskám s vitaminem C, 215 Kč, Nivea.cz
 • Chraňte se před sluncem

První sluníčko dokáže být pořádně zrádné. Zdá se, že je ještě slabé a nemůže nám nic udělat, ale opak je pravdou. Nebezpečné ultrafialové záření pokožku nepoškozuje jen v létě. Do kosmetické rutiny byste tedy měla zařadit i přípravky s ochranným faktorem.

S přirozenou ochranou pokožky před UV zářením pomáhá také vitamín C. Ten zároveň stimuluje tvorbu kolagenu. Pleťová kosmetika s obsahem vitamínu C je tedy trefou do černého.

 1. Lehký make-up Clinique Fit s SPF 40, 720 Kč, Douglas.cz
 2. BB krém The One s SPF 30, 250 Kč, Oriflame.cz
 3. BB krém Erborian s SPF 20, 499 Kč, Notino.cz
 • Zaměřte se na oči

Pokud jste dosud nepoužívala oční krém, je na čase to napravit. Slunce totiž způsobuje mžourání, a to může vést k tvorbě jemných vrásek kolem očí.

 1. Hypoalergenní oční krém proti vráskám Neostrata Targeted, 910 Kč, Notino.cz
 2. Oční krém Eucerin Hyaluron Filler s SPF 15, 608 Kč, Eucerin.cz
 3. Zpevňující oční krém Hyarulon Cellular Filler, 195 Kč, Nivea.cz
 • Hydratujte

Důležitá je nejen vnější, ale také vnitřní hydratace. Dostatečný pitný režim dokáže doslova zázraky. Když se na něj zaměříte, odměnou vám bude zářící svěží pokožka.

  Přečtěte si také:

  Reklama