5b9265a5eefa5obrazek.pngBěhem léta pleť ztrácí hydrataci častým sluněním, na podzim bychom se proto pleti měly trochu více věnovat a dodat jí novou ochrannou vrstvu, která ji ochrání před chladným počasím. Vzhledem k měnícímu se počasí se může objevit začervenání, podráždění a suchá, olupující se pleť.

Péče o pleť krok za krokem

Slunce, slaná voda, chlorovaná voda...to vše se na naší pleti může v létě projevit. V létě se více potíme, tvoří se proto více mazu a vznikají černé tečky. A tak se snažte „najet“ na odlehčený režim a dopřejte si odpočinek.
krm.jpg

  • Používejte odlehčené přípravky – odličujte se jemnými mléky, dopřejte pleti přírodní tonikum, místo „hutných“ krémů vsaďte na lehké fluidy. Bezalkoholové tonery a séra pomáhají hydratovat pokožku mnohem lépe. Vhodné jsou také přípravky na bázi oleje, které pomáhají vytvářet kožní bariéru a hloubkově hydratují pleť. „Vyplatí se sáhnout po kosmetice s mastnější texturou. Nabízí se krémy i různé masti,“ radí korektivní dermatoložka Katarína Třísková z MEDICOM Clinic. Naopak bychom se podle ní měli vyhýbat produktům obsahujícím parabeny, lanolín, peru balsám nebo různé parfemace. „Vyhledávejte spíše produkty se zinkem, skvalénem, vitaminem E. Tyto látky totiž mají zklidňující, hojivý a zároveň antioxidační efekt,“ dodává dermatoložka.
  • Nevynechávejte peeling – alespoň jednou týdně pořádně promasírujte a odstraňte odumřelé buňky a nečistoty pomocí peelingu s jemnými zrníčky.
  • Se změnou počasí bývá pokožka také více vysušená a citlivá. „Máte-li pokožku sušší a citlivější, osvědčí se vám také přípravky s ureou a glycerinem. Vyzkoušet můžete i peeling, který pleť po létě barevně sjednotí, prozáří a pomůže jí od projevů akné. Rovněž bych doporučila lékařskou kosmetiku určenou atopikům – tyto přípravky už všechny potřebné složky k hydrataci suché a citlivé pokožky obsahují," tvrdí dále Katarína Třísková.
  • Nevynechávejte sluneční ochranu a krém s faktorem používejte po celý rok. Ochrana před sluncem by neměla být jen něco, co si aplikujete na tvář a tělo, když se vydáte na pláž. Používat by se měla, i kdyby z nebe, jak se říká „padaly trakaře“. Podle Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) byste měly aplikovat širokospektrální opalovací krém s SPF 15 nebo vyšším denně podle pokynů a znovu použít nejméně každé dvě hodiny (nebo ihned po koupání nebo pocení). V běžném životě jej aplikujte klidně pod váš oblíbený make-up.
  • Vsaďte na noční masky – Dalším způsobem, jak dokonale hydratovat svou pokožku, jsou noční masky. Před tím, než ulehnete do postele aplikujte masku na čistý obličej a nechte ji působit po celou noc. Ráno se můžete těšit na rozzářenou, hydratovanou a odpočinutou pleť.

Také si přečtěte:

Reklama