1. Čištění je základ

Čistit pleť byste si měli po celý rok a před létem je to více než důležité. Jděte na to ale opatrně, zejména, pokud máte citlivou pleť. Není vhodné po čištění chodit na sluníčko, protože póry jsou otevřené a vtahují do sebe vše, čemu ji vystavíte. Udělejte si pořádné čištění před létem pouze jednou (myšleno mechanické čištění) a znovu jej opakujte až na podzim. Pleť by byla v opačném případě citlivá a mohla by být i červená. Naopak nechte póry zamknuté a čistěte jen povrchově, jak jste zvyklí (každé ráno a večer).

2. Maska i voda dodají výživu a hydrataci zevnitř i zvenku

Herečka Angelina Jolie nedá dopustit na pravidelné masky, které pleť nádherně vyživí a hlavně hydratují, což je v létě to, co potřebujeme. Dopřávejte si masku klidně až dvakrát týdně a pokud chcete Angelinu napodobit, dejte přednost těm plátýnkovým, které má ráda ona. Pro výraznější efekt zvyšte příjem čisté vody a hydratujte i zevnitř. Kombinací obou způsobů docílíte nejlepších výsledků. Jeden z tajných tipů slavné herečky je ten, že nechává masku na pleti déle, než je doporučeno, třeba i 45 minut. Zkuste to taky, rozhodně si tím neublížíte, jen poskytnete pleti delší čas na vstřebání všech užitečných látek. Angelina ještě zbytky masky vmasíruje do pleti gua shou.

6483325df026cimage.png
Foto: Profimedia

3. Peeling s mírou

Obrušovat pleť často se nedoporučuje, hlavně pokud ji máte tenkou, jemnou a citlivou. Je ale potřeba se pravidelně zbavovat staré kůže a nečistot, které z pleti klasickým čištěním nedostanete. Pokud jedete k moři nebo se plánujete slunit, peeling v žádném případě nepoužívejte, akorát byste si ublížili. Udělejte si ho v den, kdy víte, že se nebudete vystavovat slunečním paprskům, třeba před spaním a volte velmi jemný. To ví i Rihanna, která se svěřila, že peeling používá 1x za 14 dní i v létě, ale má ten nejjemnější třešňový s malými zrníčky, pleť po něm není silně obroušená, ale je lehce “ohoblovaná”.

6483307605f42image.png
Foto: Profimedia

4. Bez SPF nevycházejte z domu

To říká sama modelka Cara Delevingne. Je sice trochu ztřeštěná a občas máme pocit, že neví, která bije, ale pokud se jedná o pleť, modelka si ji udržuje tak, že nevychází z domu bez silné sluneční ochrany. Pokud se také chcete vyvarovat pigmentovým skvrnám, na SPF nikdy nezapomínejte, v létě je to opravdu nutnost.

5. Svěřte svou pleť odborníkovi

Před létem navštivte kosmetický salon a investujte do kvalitního kosmetického ošetření, kdy se odbornice podívá na vaší pleť, udělá analýzu a zjistí, co všechno potřebuje doplnit. Profesionálně ji vyčistí, poradí, jak se k ní přes léto chovat a dodá jí vitamíny v podobě pleťových produktů.

shutterstock-749324419.jpg
Foto: Shutterstock

6. Najděte si vyhovující produkty, zredukujte jejich počet a neměňte je

Pokud jste byli přes zimu zvyklí používat hutnější produkty a pleť pořádně vyživit, je čas na změnu. Pleť potřebuje minimum produktů, protože méně je více a my nechceme pleť udusit, naopak. Používejte lehké produkty, mezi kterými by nemělo chybět odličovací mléko, dočišťovací pěna, sérum a krém. Ideálně mějte všechno od jedné značky i z řady. Pokud potřebujete řešit nějaké pleťové problémy, neexperimentujte a poraďte se s dermatologem nebo kosmetičkou.

Zdroj: skinsmartderm, vogue, wmagazine, instyle, boldsky, timesofindia

Reklama