5cb71e51b41b2image.png

  • Krok jedna

Začněte nohy, zvláště pak chodidla, pravidelně ošetřovat peelingem. Za pomoci drobných zrníček zbavíte kůži odumřelých buněk. Revitalizující složky z krémů se následně dostanou hlouběji do kůže a pomáhají jí se obnovit. 

  • Krok dva

Po koupeli, kdy je kůže změkčená, vyrazte do boje s pemzou. Netlačte, jemnými krouživými pohyby přejíždějte chodidla. Důraz klaďte na místa, kde se vyskytuje ztvrdnutí pokožky. Během jedné aplikace se otlaků nezbavíte. Chce to důslednost, především pak pravidelné používání pemzy. Nepoužívejte skalpely. Kůže by se nikdy neměla řezat! 

  • Krok tři 

Pořiďte si krém na nohy s ureou. Urea je důležitá složka, která regeneruje a obnovuje přirozenou kožní bariéru. Mimo to má silné hydratační účinky. Podporuje také exfoliaci kůže. Krémy s ureou jsou vhodné i pro diabetiky. Pro ještě intenzivnější účinek nasaďte po aplikaci krému bavlněné ponožky. Mažte nohy každý večer a ráno.

5cb71e7010abcimage.png

  • Krok čtyři

Pokud jste nožky dlouho zanedbávala, dopřejte jim povzbuzující masku. Nabízejí se v podobě ponožek na jedno použití. Obsahují přírodní oleje, které změkčují paty a hydratují pokožku chodidel. Už po dvaceti minutách je viditelné zjemnění a regenerace nohou. Zvláště účinné jsou exfoliační masky. Po nasazení ponožek setrváte 60-90 minut a následně ponožky sundáte, nohy důkladně omyjete. v následujícím týdnu začnete pozorovat, jak se odumřelá kůže na chodidlech loupe. Nebojte se, tak to má být. Po vyloupnutí se můžete těšit na sametové hebké nohy. Výsledek je opravdu skvělý! 

  • Krok pět

Nezapomínejte ani na úpravu a následné lakování nehtů. Pro jarní dny zvolte červené či oranžové barvy. Nemusíte se však obávat ani výrazných odstínů extravagantní modré. Nehty pilujte pouze papírovým pilníkem. Nestříhejte ani neštípejte. Tvar bude ideální do kulatého tvaru.

kompo.jpg

Čtěte také:

Reklama