Pražské Divadlo Hybernia chystá na podzim letošního roku další muzikálovou premiéru, a to legendární příběh hrdiny „Zorra mstitele“. Premiéra se bude konat 16. října 2013, ale už nyní jsou odtajněna první dvě jména hlavních hereckých představitelů.

Po velmi úspěšném uvedení světového fenoménu MARY POPPINS se producentka společnosti Musical Production Ema Krahulíková rozhodla vsadit opět na zahraniční licenční titul a tím se stane muzikálová komedie Zorro s hudbou světoznámých The Gipsy Kings.

p

Premiéru bude mít toto představení 16. října 2013 na prknech Divadla Hybernia a už nyní jsou známa první dvě herecká jména.

Hlavní ženskou postavu, krásnou, temperamentní a chytrou Inez, která pomáhá Zorrovi na jeho cestě za spravedlností, ztvární držitelka Thálie Monika Absolonová.
Role Inez je zase úplně jiná než role, které jsem doteď hrála. Představuje pro mě velkou výzvu, budu se muset naučit flamenco a hlavně se těším na spolupráci s režisérem Petrem Gazdíkem, se kterým jsem se pracovně potkala už na Mary Poppins, a byla jsem nadšená!“.

monika

Monika Absolonová

V roli krutého a ambiciozního Zorrova staršího bratra Ramóna, který je hlavní zápornou postavou muzikálu, uvidíte Romana Vojtka.  
„Posledních 20 let jsem v divadle hrál prakticky jen tzv. zamilované joudy. Sem tam to teda byl i charakterní hrdina... ale vždycky zamilovanej. A konečně přichází první záporák! Moc se na něj těším. Navíc já, Roman, budu hrát Ramona. ;) Vtipné!“

roman

Roman Vojtek

Příběh muzikálové komedie Zorro vypráví o dvou bratrech, prvorozeném Ramónovi a mladším Diegovi a jejich rozdílné životní cestě. Ramón je krutým a ambiciózním protikladem mladého a nespoutaného Diega, kterého bratrův teror rodného městečka přivede zpět ze zámoří, aby se mu postavil coby neohrožený zastánce spravedlnosti pod černou maskou Zorra mstitele.
Opět se tak setkává s kamarádkou z dětství Luisou a velká láska a Ramónova pomsta na sebe nenechají dlouho čekat. Svou velkou roli v příběhu sehraje i španělská kráska Inez, která svým půvabem a chytrostí pomáhá Zorrovi na jeho cestě za spravedlností…

Legendární příběh hrdiny „Zorra mstitele“ od chilské autorky Isabel Allende byl také několikrát zfilmován, uvidíme, jak si s ním poradí naše muzikálová verze.

Legenda o Zorrovi s neodolatelným Alainem Delonem (1975)

Filmovou roli Zorra si zahrál také neodolatelný Antonio Banderas, v roli Inez se představila Catherine Zeta-Jones (1998)

  • Podmanivá hudba, jedinečná choreografická a akrobatická čísla, flamenco a emocionálně nabitý romantický příběh – to vše je muzikál Zorro!
  • Tvůrčí tým, jako v případě velmi úspěšného uvedení světového fenoménu Mary Poppins, tvoří režisér Petr Gazdík (držitel Thálie 2009) a choreografka Lucie Holánková.

S oběma hlavními představiteli, Monikou Absolonovou i Romanem Vojtkem, pro vás chystáme v brzké době rozhovory.

poskytnuté fotografie: Musical Production, s.r.o. / Divadlo Hybernia

Přečtěte si také:

Reklama