Nedostatek denního světla, méně pohybu a naopak více jídla, to vše s sebou povětšinou přináší zimní čas. Následky jsou patrné na první pohled - chybí nám energie, cítíme se stále unavení a celkově nejsme v kondici. Jak tyto škody, které jsme na sobě napáchali, dát co nejrychleji do pořádku? Kromě pravidelného pohybu a zlepšení stravovacích návyků i pitného režimu jsou příjemné také jarní očistné kúry, během nichž tělo zbavíme nahromaděných toxických látek a celkově se pročistíme. Díky třem přípravkům Weleda s výtažky z mladých březových lístků nám to půjde snáze. O hladkou pokožku bez nevzhledné pomerančové kůže se postarají Březový tělový peeling Weleda a Březový olej na celulitidu Weleda, celý očistný proces potom „vnitřně" doladí BIO Březová šťáva Weleda.

Zatímco dříve byly jarní očistné kúry nedílnou součástí roku, v dnešní hektické době se na ně pozapomíná. Přitom taková jarní detoxikace dokáže s tělem (a vlastně i myslí) hotové divy. Pročištěné tělo je svěží, pokožka hebká a celkově se cítíme mnohem lépe! Představme si tři přípravky Weleda, které nám s naší očistou mohou pomoci:

  • weledaBřezový sprchový peeling Weleda - velmi jemný peeling vyhlazuje a regeneruje pokožku celého těla. Voskové perly z karnaubského a včelího vosku šetrně odstraňují odumřelé buňky, zatímco aktivní buňky jsou chráněny. Jemné cukerné tenzidy pokožku čistí, meruňkový olej pak chrání pokožku před vysoušením během sprchování. Pokožka je po umytí nádherně hebká, jemná a hladká na dotek. Březový peeling dokonale připraví pokožku na následnou péči Březového oleje na celulitidu. K dostání v drogeriích dm, v Klubových prodejnách Weleda a na e-shopu Weleda (seznam prodejen i e-shop je k dispozici na www.weleda.cz) za cenu 20 ml 69 Kč, 150 ml 199 Kč.
  • weledaBřezový olej na celulitidu Weleda - hedvábný olej na celulitidu, který využívá procesů intenzivní látkové výměny v mladém březovém listí. V jemných lístcích vznikají na jaře cenné éterické oleje a účinné látky, které podporují vylučování škodlivin. Přípravek pomáhá vytvářet zdravou rovnováhu pokožky. Účinně předchází vzniku celulitidy a zároveň výrazně zlepšuje stav stávající celulitidy a vzhled pokožky. Přípravek kromě břízy obsahuje také výtažky z rozmarýnu a listnance ostnitého, které aktivují látkovou výměnu v pokožce a hospodaření s tělními tekutinami. Pro dokonalý výsledný efekt používejte olej v prvních 4 týdnech nejméně 2x denně, nejlépe po předchozím umytí březovým peelingem. K dostání v drogeriích dm, vybraných lékárnách, Klubových prodejnách Weleda a na e-shopu Weleda (seznam prodejen i e-shop je k dispozici na www.weleda.cz) za cenu 10 ml 69 Kč, 100 ml 389 Kč.
  • weledaBIO Březová šťáva Weleda - napomáhá organismu při vylučování škodlivých látek. Pravidelné užívání této šťávy má blahodárné účinky na lidský organismus a dá se přirovnat k oživující zdravotní kúře. Tento ušlechtile trpký, ale velmi chutný nápoj napomáhá očišťovat organismus vyplavováním nejrůznějších usazenin z těla přirozenou cestou. Flavonoidy obsažené v březových listech mají mírně močopudné účinky a podporují tak očistnou kúru, která se v závěru projeví zdravou a svěží pokožkou. Aktivní očistné kúry je nevhodnější provádět na jaře a na podzim, kdy dochází k nejlepšímu sladění s přirozenými očistnými mechanismy lidského organismu. K dostání ve vybraných lékárnách, v Klubových prodejnách Weleda a na e-shopu Weleda (seznam prodejen i e-shop je k dispozici na www.weleda.cz) za cenu 200 ml 199 Kč.

Kosmetické výrobky Weleda mají novou certifikaci NaTrue, která garantuje nejvyšší kvalitu čisté přírodní kosmetiky a BIO kosmetiky. Více informací na www.weleda.cz, www.natrue.org, www.natrue-label.com

Víte, že...

Březové lístky ve výrobcích Weleda pocházejí z jižních Čech, z čisté přírody oblasti Novohradských hor? Jsou ručně sbírány v jarním období a zpracovány velmi šetrnými postupy tak, aby zůstal zachován maximální obsah čistých přírodních substancí.
Již v dřívějších kulturách byly březové lístky používány jako prostředek ke zkrášlování, nebo jako „čistič krve" při jarních očistných kúrách. Březové lístky aktivují látkovou výměnu a hospodaření s tekutinami, proto výrazně napomáhají při celulitidě.
Když podpoříme přirozené odvodňování organismu konzumací Březové šťávy, můžeme urychlit procesy zbavování nahromaděných škodlivin. Taková vnitřní očista se pak samozřejmě projeví i zvenku - pozitivně se odrazí na vzhledu pokožky.