Dr. Oetker je jedním z největších světových producentů velmi kvalitních přípravků pro domácí výrobu džemů, marmelád a sirupů. Na našem trhu je jedničkou. Zákazníkům nabízí kompletní sortiment produktů na želírování, ze kterých si vybere každý, kdo dává přednost domácímu zpracování ovoce a zeleniny.

Výroba vlastních džemů, marmelád, želé a hustých sirupů z ovoce, květů a bylinek pomocí výrobků značky Dr. Oetker je velmi jednoduchá a hravě ji zvládne i úplný začátečník.  

S výrobky značky Dr. Oetker budou vaše domácí džemy, marmelády a sirupy nejen rychle hotové, ale pokud budete postupovat podle návodu na obale, máte záruku, že se vám vše dokonale povede a ovoce si zachová skvělou a plnou chuť.

S želírovacími přípravky od Dr. Oetker máte jistotu, že se vám domácí džemy, marmelády a sirupy vždy podaří!

Sirupfix Dr. Oetker
Doporučená MOC je 18,90 Kč za 40 g balení, které vystačí na 1 kg ovoce.
Výrobek neobsahuje žádné konzervační látky.

Superfix Dr.Oetker je přípravek na zavařování poctivých domácích sirupů s vysokým ovocným podílem. Můžete s ním připravit také vynikající sirupy z bylinek, květů nebo zázvoru.
Jedno balení je určeno ke zpracování 1 kg ovoce s libovolným druhem cukru. Pro přípravu sirupu budete potřebovat 1 sáček Sirupfixu + 1 kg ovoce + 1 kg cukru + 500 až 1000 ml vody. Pomocí Sirupfixu Dr.Oetker připravíte rychle a jednoduše vlastní jedinečný sirup, který bude mít hladkou a tekutou konzistenci, vysoký podíl ovoce a výraznou ovocnou chuť i barvu.

Moderní trendy v želírování
Domácí výroba různých produktů je trendem posledních let. Také příprava džemů a domácí zpracování ovoce a zeleniny zažívá v posledních letech velký návrat. Stále více hospodyněk se snaží zpracovat ovoce a zeleninu doma, mít tak pod kontrolou druh a kvalitu použitého ovoce a rozhodnout se, kolik v něm bude cukru a jaký druh.

Současným trendem je širší škála zpracovávaného ovoce. Mimo klasických druhů se stále častěji připravují džemy z exotického ovoce, z citrusů, ale i z dýní, tykví nebo rajčat.

Zavařování ovoce a zeleniny už není výsadou několika letních měsíců, domácí džemy se dělají během celého roku. V létě a na podzim hlavně ze surovin z našich zahrádek, v ostatních měsících pak převážně z exotického ovoce.

Stále větší oblibě se těší domácí sirupy připravené z bylinek, květů nebo zázvoru.

Výroba džemů, sirupů a marmelád s použitím moderních želírovacích prostředků je velmi jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Kdo si jednou připravil svůj vlastní džem, určitě si ho už nikdy v obchodě nekoupí.

Hledáme 30 testerek
Nyní se s námi můžete zapojit do testování této novinky. V balíčku testerky získají Superfix Dr.Oetker, ale i další  produkty, které se vám při přípravě džemů, želírování budou hodit.
Zapojte se do naší soutěže, ze které vybereme 30 testerek ZDE

Reklama