IMG-5455.jpg

Ještě před prvním použitím jsem si přístroj a informace o něm pečlivě prostudovala. V živé paměti jsem totiž měla svůj pubertální pokus zbavit se chloupků pomocí stařičkého epilátoru, který skončil slzami bolesti. Od té doby jsem byla věrná jen žiletce. Jenže po jejím použití mi chloupky rostou snad ještě více a ještě hustší, a pokud chci opravdu hladké nohy, musím ji používat každé tři dny.

Braun Silk-Expert Pro 5 IPL, který je zabalený v praktickém a elegantním pouzdru, mimo jiné slibuje:

  • hladkou pokožku až na šest měsíců a první výsledky viditelné už po měsíci
  • méně vynechaných míst díky nepřetržitým a rychlým zábleskům
  • šetrnost k pokožce díky třem citlivým režimům
  • různé hlavice pro nohy, paže, obličej, podpaží, oblast bikin, hrudník a záda
  • lehčí a menší konstrukci, než měl předchozí model

Zní to lákavě co říkáte? Představa, že se otravných chloupků zbavím až na šest měsíců mě v době, kdy se blíží léto, nadchla. Samozřejmě mě okamžitě zajímalo, jak IPL přístroj vlastně funguje. Dozvěděla jsem se, že působí pod povrchem kůže, kde zasahuje melanin ve folikulách chloupků, a tím pomáhá narušit cyklus jejich dorůstání.

Přístroj s několika nástavci, kabelem na napájení a žiletkou je zabalený v krásném červeném cestovním pouzdře, které působí opravdu luxusně. Hned první dojem při vyndání z krabice byl tedy parádní. 

A jak to celé funguje?
Nejprve je potřeba z pokožky odstranit veškeré viditelné chloupky, k čemuž je v balení k dispozici žiletka. Potom jednoduše zapojíte Braun do zásuvky, zapnete a můžete epilovat. S přístrojem se velmi dobře manipuluje, díky tvaru padne do ruky a dostanete se s ním i na méně přístupná místa. Navíc má relativně dlouhý kabel, takže jsem se mohla v klidu posadit na gauč a zapojit ho do zásuvky, která nebyla hned vedle mě. Někomu by možná kabel mohl překážet a radši by bezdrátovou variantu, já jsem za něj ale ráda, protože se mi alespoň nestane, že se rozhodnu pro epilaci a potom zjistím, že mám vybito.

jed.jpg

Překvapilo mě, že intenzita světelných záblesků a frekvence blikání se automaticky přizpůsobí odstínu pokožky – já mám pokožku světlou a chloupky tmavé, což je podle tabulky v návodu skvělým předpokladem k tomu, aby epilátor odvedl opravdu kvalitní práci.

Sama jsem si mohla přepínat mezi třemi režimy – na výběr je standardní, citlivý a velmi citlivý. Citlivý a velmi citlivý režim ocení začátečníci a také vaše intimní oblasti. Jako začátečník jsem začala s velmi citlivým režimem a po pár dnech jsem vyzkoušela i citlivý a nakonec standardní. Po standardním jsem měla nejprve trochu zarudlou pokožku, ale během chvilky červená barva zmizela a po několika opakováních už se ani neobjevila. Jinak jsem během ošetření cítila akorát mírné zahřátí, ale po pár týdnech zmizel i tento pocit. Pokožka si asi zvykla.

K dispozici jsou také nástavce – standardní hlavu je možné použít na všechna místa, široká se hodí na velké plochy těla a přesná na malé, zaoblené a obtížněji dostupné oblasti. V rámci ošetření lze také volit ze dvou způsobů – klouzání je vhodné pro větší plochy a pulzování pro menší a hůře dostupná místa. Klouzání jsem tedy vyzkoušela na nohou a pulzování nastavila v podpaží.

dva.jpg

Braun doporučuje řídit se plánem epilace, který si ale člověk musí přizpůsobit podle toho, jak mu rostou chloupky. Počáteční fáze trvá čtyři až dvanáct týdnů, a ošetření by se mělo provádět jednou týdně. Potom přejdete do udržovací fáze, kdy se epilátor používá dle potřeby – asi jednou za dva měsíce. První čtyři týdny jsem tedy epilátor používala jednou týdně na nohy, ruce, v oblasti třísel a také nad horním rtem. Dohromady mi všechny tyto oblasti zabraly patnáct až dvacet minut, což není nijak hrozné. Kdybych si epilovala třeba jen nohy, bylo to hotové raz dva. Já jsem se ale chtěla před létem chloupků zbavit důkladně, a tak jsem si vždycky pustila v obýváku jeden díl seriálu a dala se do práce. Uteklo to vždy rychle.

Během zmíněných čtyř týdnů mě překvapil výsledek, zase tolik jsem tomu totiž nevěřila, žiletka je žiletka, ale chloupky začaly skutečně řídnout, a na některých místech přestaly růst. Zatím to sice není dokonalé, ale já mám chloupků opravdu hodně, takže jsem ani nečekala, že se za měsíc stane zázrak a já budu jako holátko. Myslím, že v mém případě to bude trvat ještě další měsíc a potom budu moci přejít do udržovací fáze. Už se nemůžu dočkat léta s dokonale hladkou pokožkou, kdy nebudu každé ráno řešit, jestli jsem si náhodou nezapomněla večer oholit nohy. 

Více infromací najdete na: https://www.bodylovers.cz/silk-expert-pro-5-058134/braun-silk-expert-pro-5-pl5014-ipl-ART20471

6229c442dcaa9obrazek.png

Reklama