64edfdbccea38seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Vitamín C a glutathion si připravte na ráno a vezměte si je na lačno, v opačném případě bude jejich účinnost snížená. Vitamín D a K a zinek budou mít radost, když si je dopřejete po větším jídle, které by mělo obsahovat tuky. Je to z toho důvodu, že se s tuky pojí a zajistíte si tak lepší vstřebatelnost.

Hořčík si nechte na druhou část dne, ideální je ho přijmout odpoledne nebo k večeru. Pokud jste se rozhodli doplnit vápník, ale už jíte hořčík, pamatujte, že byste je nikdy neměli brát společně a mezi užíváním mít alespoň dvouhodinový rozestup. Vitamíny skupiny B zase přijměte odděleně od vitamínu C.

Vitamíny A, D, E a K jsou rozpustné v tucích, takže aby v těle udělali tu práci, kterou chcete, musíte vitamín přijmout s jídlem, které tuky obsahuje, ideálně po nějakém větším jídle, jako je oběd nebo večeře. 

Vitamíny skupiny B a C jsou rozpustné ve vodě a můžete je přijmout nezávisle na jídle. Pokud už takové vitamíny přijímáte nebo se na to chystáte, pamatujte, že je důležitá hydratace v podobě dostatečného pitného režimu. Pokud se divíte, že vitamíny berete a jste stále nemocní, právě nedostatek vody může být ten problém.

Bylinné tablety a čaje můžete brát kdykoliv během dne a v doporučeném množství. Rostliny, jako je maca, ashwagandha nebo ženšen zařaďte do ranní rutiny opět na lačno.

Střevům prospěšná probiotika si dejte před jídlem nebo během něj. Pamatujte, že pokud je užíváte kvůli antibiotikům, nikde si je neberte dohromady, ale opět dodržte alespoň dvouhodinový rozestup.

Zdroj: Brainmarket, vitaherbals, Harvard, studie

Reklama