kridy-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Výroba domácích kříd má hned několik výhod. Zaprvé si vy určíte, jaký budou mít tvar – zda budou kulaté, hranaté nebo ještě jiné (záleží na formičce), a zvolíte si i barvy, které nemusí zahrnovat pouze základní paletu. Vše je ve vaší vlastní režii. A především v režii vašich ratolestí.

Budete potřebovat pouze několik základních surovin, které se u vás jistě bez větších problémů najdou (zejména pokud máte děti školního a školkového věku). Základem je sádra, dále temperové barvičky, voda, formičky, pečící papír a miska se lžící. Pokud si lámete hlavu nad tím, kde seženete formičky, vězte, že stačí nahlédnout do kuchyně či do koupelny. Použít se totiž dají například roličky od toaletního papíru nebo role od alobalu.

Jako první si připravte roličky, abyste se jimi později nemuseli zdržovat, až budete pracovat se sádrou. Roličky vyložte pečícím papírem a zalepte jím jeden z otvorů. Následně do misky nalijte vodu, poté nasypte sádru a dobře ji s vodou rozmíchejte. Přidejte barvičky a opět zamíchejte. Na půl hrnku vody použijte 2-3 lžičky barvy a přibližně tři čtvrtě hrnku sádry. Neztrácejte ovšem zbytečně čas, aby vám směs se sádrou nezatuhla. Pomocí lžíce nebo plastového sáčku s odstřihlým růžkem plňte jednotlivé předem připravené roličky. Poté už jen nechte na minimálně 12 hodin uschnout.

kridy-dite.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Zdroj info: receptyprimanapaducarujemesvetkreativity

Reklama