V předchozích dvou letech jsme i díky vám a vaší účasti na Avon Pochodu proti rakovině prsu mohli věnovat nashromážděné finanční prostředky na prevenci proti rakovině prsu. V roce 2001 se celkem jednalo o částku 547.885,- Kč, která putovala na konto bezplatné linky pomoci. V roce 2002 bylo vybráno 1.028.360,- Kč. Částka 200.000,- Kč byla opět předána na konto bezplatné linky pomoci, částkou 300.000,- Kč společnosti Avon Cosmetics podpořila aktivity Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu a částka největší tj. 528.360,- Kč byla věnována dvěma nemocným ženám na klinické testy.
NEJSTE SI JISTÁ? - 800/180880 - LINKA POMOCI PRAHA,
14. června 2003 - 12.00 hodin
START AVON POCHODU PROTI RAKOVINĚ PRSU


Start: Václavské náměstí (dolní část)


Trasa povede historickou částí města.
PŘIPOJTE SE K BOJI PROTI RAKOVINĚ PRSU
Cíl: Petřín, kde se od 14.00 hodin bude konat zábavné odpoledne pro všechny účastníky akce. Pro malé účastníky budou připraveny dětské atrakce.


V roce 1993 založil Avon celosvětový fond pro ženské nemoci Avon Worldwide Fund Women´s Health. Cílem nadace je péče o zdraví žen a zvýšení povědomí o nemocech postihujících ženy. V současnosti probíhají ve 30-ti zemích světa různé aktivity, jejichž cílem je nejen boj proti nádorovému onemocnění prsu, ale i výzkum a prevence jiných zdravotních problémů, týkajících se žen. V říjnu 2000 oznámila prezidentka společnosti Avon Andrea Jung, že za deset let existence se nadaci podařilo celosvětově získat 250 milionů dolarů z prodeje speciálních výrobků.
Avon v ČR se do tohoto projektu zapojil v roce 1998 s kampaní "Avon proti nádorovému onemocnění prsu". Za tři roky se české pobočce podařilo shromáždit 3.800.000 korun, které byly vynaloženy na vzdělání lékařů a na informování veřejnosti o této problematice. V únoru 2001 byla zřízena bezplatná telefonní linka "Linka pomoci". Každý všední den od 17 do 21 hodin na tel. čísle 0800 180880 odborníci z onkologie zodpovídají veškeré dotazy týkající se rakoviny prsu. V loňském roce proběhl již II. ročník Avon Pochodu, který pořádá společnost AVON Cosmetics též na podporu boje proti rakovině prsu. Vstupenkou na Pochod bylo stejně jako rok předminulý speciální tričko v hodnotě 200,- Kč. Výtěžek z akce, 1 028 360 Kč, podpořil prevenci, výzkum a zlepšil život žen, které prošly léčbou tohoto onemocnění. Více informací o letošním připravovaném III. ročníku Pochodu a také o ostatních aktivitách, které v rámci kampaně pomáhají v boji proti tomuto zákeřnému onemocnění, naleznete na další stránce našeho webu, v internetové sekci Avon Café anebo také v tiskových zprávách společnosti Avon Cosmetics.


Bezplatné telefonní číslo: 0800 180 880.
Na dotazy žen odpovídají lékaři a onkologičtí odborníci.
Linka slouží:
- k podpoření včasného záchytu karcinomu prsu u žen
- ke zvýšení informovanosti laické veřejnosti o tomto onemocnění a o jeho eventuální prevenci
Možnost anonymních dotazů.
Lékař nebo odborník se snaží co nejúčelneji pomoci, správně informovat nebo poradit, kam se s problémem obrátit.
 Linka je v provozu každý všední den od 17 do 21 hodin.
Na linku pomoci se denně obrací v průměru deset až patnáct volajících.

Víte, že rtěnky jsou nejoblíbenějším kosmetickým výrobkem žen na celém světě? Přispějte jejich koupí na boj proti rakovině prsu!
Společnosti AVON na ženách záleží. Proto se snažíme jim pomáhat. V závěru roku 2002 jsme v kampani 11odstartovali novou kampaň na prodej speciálních rtěnek. Rtěnky nejen zkrášlí vaše rty, ale navíc i pomohou ostatním ženám! Ptáte se, jak je to možné?
Nákupem rtěnky jste pomohli:
- získat prostředky na prevenci a boj proti rakovině prsu
Dosud jsme díky vám prodali více jak 26 tisíc rtěnek!

 

 V nabídce byly tři odstíny:
HOPE - je to naděje nebo víra, kterou všechny ženy potřebují
CHARITY - "láska k bližnímu", kterou můžete prostřednictvím koupě rtěnky vyjádřit
PASSION - "náklonost", ale i "utrpení", kterým každá žena prochází, pokud ji tato zákeřná choroba zasáhne
Pomoci jste mohli i vy! Naši speciální rtěnku budete nosit s pýchou.
Kampaň "Avon proti nádorovému onemocnění prsu" můžete po celý rok podpořit také výběrem a koupí trička anebo brože Breast Cancer
.
Jsou v nabídce stále. Brož, kterou si vyberete, může být buď stříbrná anebo zlatá. Jejich cena je 100,- Kč.

Reklama