Moc milý příspěvek nám poslala Věrulinka. Přidala také fotografii svých narozeninových dortů. Co na ně říkáte? Jen se zakousnout :)


 

Dnešní téma je pro mne pár dní zpět za mnou a po pravdě, doslova, díky vysokému číslu, nepříjemné. 64 let, není zrovna nic k oslavě.

Ale vždy si vzpomenu na oslavy 18 té narozenin, 25 té 33 té ale i 50 té narozeniny jsem slavila týden před a týden po. 60 té jsem slavila již tady na vesnici a byla jsem velice mile překvapena, protože zde náš pan starosta chodí přát od 50 let po 5 letech všem trvale žijícím lidem sám osobně popřát a vždy každý dostaneme krásný koš plný dobrot. Připil si se mnou slivovicí, zakousl dort ke kávě, ochutnal mé vlastní chlebíčky a uháněl za prací s tím, že se večer ještě zastaví. Nezastavil, zavolal, že uvízl u jiných pracovních možností.

Toto, by se mi v Praze nepřihodilo, tam se na lidi kašle. Přišli všichni známí z vesnice a bylo veselo, ale mě bylo dva dny špatně. Dá se říci, že tyto narozeniny mne odnaučily pít alkohol. Také ty poslední byly skoro bez alkoholu. Připíjela jsem s návštěvami pouze symbolicky, alkohol se mě zprotivil.

Ale nikdy nezapomenu na velkolepou oslavu 50 let, s rodinou, se známými, jsme pili denně, já jsem si raději vzala dovolenou týdenní, to nešlo chodit do práce.

Co se týče věku, nedělám si z něj v podstatě nic, ale lhala bych, přece jenom, chtěla bych o pár let věk vrátit, no nelze a je to jediná spravedlnost na světě, stárneme všichni, nikoho to nemine. I když mladí si myslí, že oni nezestárnou. Jako malá holka jsem si neuměla představit, že se dožiji roku 2000, a hle, já se dožila i přes své prožité choroby 2014. Moje přání, raději nebudu psát, ano je to o něco ještě vyšší věk, který bych potom určitě slavila, jak se patří.

Posílám foto dortíků k 60a 64 narozeninám, a všem Vám přeji jenom plno oslav narozenin ve zdraví.

dort

dortik

Věrulinka

Pozn. text nebyl redakčně upraven

Téma zítřejšího dne: Slavíte ráda narozeniny?

  • Přála byste si o pár let omládnout?
  • Jak vzpomínáte na to, když vám bylo náct?
  • Jakou míváte v den svých narozenin náladu?
  • Platí u vás: čím starší, tím lepší?
  • Jak a s kým slavíte své narozeniny?
  • Dělá vám vrásky váš věk?
  • Jak prožíváte své narozeniny?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Yves Rocher.

b

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je NAROZENINY.

Reklama