Čtenářka Rosa Gloria Dei se domnívá, že spolu s úbytkem početných rodin, ubývá i oslav. A protože je slavící typ, trochu jí to mrzí.

Dobrý den,
protože nezívá jen redakční mail, ale lehce zívám i já, pokusím se napsáním pár řádek připojit k dnešnímu tématu. Oslavy všeho druhu mám totiž moc ráda, jsem takový „slavící typ“. Když zapátrám v paměti, nejkrásnější v životě pro mě zatím byla oslava prvních narozenin naší Andulky. Ačkoliv z krásného dortu dostala ochutnat jen drobečky a slavila s lahví mléka v ruce, projevila se jako správný pařmen, který se pomamil i potatil zároveň.

 Jen ty fotky se tatínkovi moc nepovedly, za což prý on ale vůbec nemohl, mohla za to Anďa, která byla stále v pohybu. Skvěle se bavila, až nakonec, ostatně jako správný oslavenec, usnula na pohovce ještě před koncem večírku.
Přijde mi, že se dříve slavilo mnohem více, ale možná je to jen tím, že oba mí rodiče pocházeli z mnoha sourozenců, takže byl pořád někdo tzv. „na řadě“. Dnes jsou rodiny čím dál menší, a tak i oslav logicky ubývá. A v některých rodinách to dopadá tak, že se pak lidé nescházejí při oslavách, ale jen na pohřbech. I to je bohužel realita.
A co se týká kulatin, nejde mi nevzpomenout na nedávný případ, který se stal v našem městě. Podrobnosti neznám, mé informace jsou spíše typu „jedna paní povídala“, fakt ale je, že paní slavící krásné padesátiny již další narozeniny neoslaví. V rámci oslav vypadla z okna svého bytu. Jako ve všem v životě, i u oslav platí okřídlené „všeho s mírou“.
Nicméně, přátelé, oslavujte každý den, slavte i maličkosti, nikdy totiž nevíte, která oslava je vaše poslední. Nikdy nezapomenu na posledního Silvestra, kterého jsme trávili celá rodina pohromadě. Taťka byl v té době vážně nemocný a když připíjel na zdraví, prohlásil: „připijme si na to, že jsme všichni, protože příští rok si už v této sestavě připíjet nebudeme“. Bohužel měl pravdu.
Rosa.Gloria.Dei
Tento text nebyl redakčně upraven


Díky Roso Glorio Dei za váš příspěvek k dnešnímu tématu. Je milé číst o někom, kdo má podobný vztah k oslavám jako já. Na všechny se těším, tedy vyjma těch mých, protože mám problém s přijímáním darů. Neumím dávat najevo velké nadšení, a tak mi je těch, co mi dárky dávají někdy líto…

Dnes máme téma dne:

Historky z oslav našich kulatin. AŤ už vám je 20, nebo 60. Jistě nějakou veselou máte. Neleňte a napište mi ji do mailu.

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním květinou, doručenou až na místo vámi určené.

Reklama