Detektivní příběh o zmizení učitele prožila čtenářka Hanka PU. Jenže tady nešlo o žádnou legraci, ale o skutečné zmizení - žáci se nikdy nedozvěděli, co se stalo.

Velice zajímavý příběh popisuje ve svém příspěvku čtenářka Hanka PU. Vzpomněl jsem si díky němu na událost z naší deváté třídy na základce, kdy po jarních prázdninách nenasoužila spolužačka a třídní nám stroze oznámila, že už do třídy chodit nebude a ať se na víc neptáme. Co se stalo, to jsme nikdy nezjistili...

PŘÍPAD 5T...

Poklidný život našeho čtenářského kroužku v 7.třídě se změnil odchodem paní učitelky do důchodu. Nový učitel s námi rozjel úplně jinou story. Zadal nám indicie a my jsme pátrali v knihách a řešili jako v detektivce příběhy, které pro nás vymyslel. Diskutovali jsme, taktizovali, stali jsme se denními návštěvníky místní knihovny... Rok s ním utekl jako voda a už o prázdninách jsme se těšili na další „špeky“,které nám nachystá. Jenomže i krásná detektivka může mít svůj konec v podobě studené sprchy... v září naše natěšené oči pohasly. Vrátila se naše stará dobrá důchodkyně a učila nás až do devítky. Opět poklidný život čtenářského kroužku nám už nestačil. Odešli jsme, všichni! A pátrali po našem učiteli detektivek. Dle dostupných indicií odjel v létě do Jugoslávie a už se nevrátil. Vzpomínali jsme na něho i na srazech pod heslem 5T (Tajemně přišel, Tajemný byl, Tajemně odešel, Tajemný zůstal, Tak sakra kde je!)
Od té doby miluji detektivky a pátrání všeho druhu. Mojí ikonou je Agatha Christie a její slečna Marplová či Hercule Poirot, mají v naší knihovně čestné místo. Určitou dobu mě fascinoval i Columbo. Ale nejraději usedám k TV, když jdou Vraždy v Midsomeru. Vůbec mi nevadí, že se tam tolik vraždí...

Hanka PU

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29. února 2012: Detektivky

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Mezi šestnáctou a sedmnáctou hodinou se dnes, milé čtenářky, dozvíte, které z přispěvatelek jsem odměnil slíbeným dárkem: detektivními balíčky s knížkami od Agathy Christie (Potíže v zálivu Pollensa) a Dicka Francise (Hrozba).

Reklama