Zdravím všechny záhadology :o),

já osobně na zázraky moc nevěřím, vždycky, když se mi stane něco nevysvětlitelného, tak si radši řeknu, že to byla náhoda... a víc nad tím neuvažuju.

Když jsem byla ale malé dítě, tak 6 let, tak jsme na prázdninách u dědy vyvolávaly duchy. Děda byl vždy pro každou srandu. Sestřenici bylo v té době asi 12 let a byla z nás děcek nejstarší. S dědou se domluvili, že mě, sestru a bratrance vystraší k smrti. Začali vykládat strašidelné historky, až jsem se doopravdy bála.

(soutěž - á)

Nakonec jsme se pokusili vyvolat ducha zemřelé prababičky. Když bylo hrobové ticho, tak spadl ze stolu hrnek. Lekla jsem se a byla vystrašená k smrti. Nikdo se nechtěl přiznat k tomu, že by hrnek shodil. Samozřejmě, že děda tvrdil, že to byl duch. Já mu pochopitelně věřila.

Nepamatuju si, že bych se od té doby bála někdy tak moc, jak tehdy v noci. Další den jsem to vykládala babičce, ta samozřejmě řekla, že děda je starý blázen a že žádní duchové nejsou. Byla to sice jakási útěcha, ale případ hnek mi ležel v hlavě docela dlouho.

Dnes je mi jasné, že ten hnek shodil děda, ale i tak si myslím, že nějaké tajemno, o kterém nevíme, existuje...

katka17


Děkujeme za pěkný příspěvek.

My jsme taky vyvolávali duchy jak diví, i jako děti i později, poněkud nerozumně, jako vedoucí na táboře. Přistihli jsme totiž děti při vyvolávání duchů a řekli jsme si, že jim ukážeme, že to není sranda, ale vážná záležitost. Jak jinak než tak, že nějakého ducha vyvoláme. Co se nám to tenkrát povedlo, netuším a ani tušit nechci, ale víckrát to zkoušet nebudu - bylo nás devět, sedum dětí a dva vedoucí, a myslím, že nikdo z nás by události té noci neoznačil za "normální". Děti si ještě mohly myslet, že jsme to na ně nějak nastražili (i když těžko jsme mohli vědět, že jednomu z těch kluků umřel dva dny předtím dědeček - ani on to nevěděl - do našeho duchařského pokusu), ale my věděli, že to hra nebyla... Zkrátka víckrát nikdy - tohle mě hrátkám s duchařinou odnaučilo.

A co Vy, milé ženy-in? Vyvolávaly jste někdy duchy? Nebo zažily nějaké záhadné setkání? Co prožitky de ja vu? Podělte se s námi o své záhadné zážitky a příběhy!

redakce@zena-in.cz

Reklama