Každoročně po návratu z Anglie teskním po pořádném hrnku kafe, který si dávám ve Starbucks. Četla jsem, že se Američani chystají i do ČR, ale co je to platné, k nám do maloměsta se stejně nedostanou.
Vždycky si kladu stejnou otázku: Proč u nás je v restauracích a kavárnách k dostání jen maličký hrnek pressa nebo kapučína? Moc jednání u kávy venku mimo firmu nevedu, ale když už, tak tvrdošíjně a neúspěšně žádám kávu do velkého hrnku. Většinou na mne obsluhující pipenky hledí jak na Yettiho.
Jakou kávu pijete doma vy? U nás se dělají dva čtvrtlitrové hrnky - jeden z rozpustné kávy, jeden s mačkanou (neboli stísněnou) kávou z presovače. Nebo oba hrnky s klasickou kávou z konvice. Ale žádné malé hrníčky - v té souvislosti mne nepadá, že všechny kávové soupravy, které jsem kdy dostala, vůbec nevyužívám - jak je tomu v kavárnách. Ptám se, proč k nám musí přijít cizí firma, aby předvedla, že si můžete vybrat ze tří různých velikostí kávy, přečíst si u ní noviny, jednat s partnery nebo pokecat s kámoškou. A jestli si budu muset počkat na zahraniční firmu, abych si mohla k obědu koupit čerstvý sendvič z tmavého pečiva se spoustou zeleniny, jakou vám na počkání připraví v Subway a jiných podobných bufetových občerstvovnách. Pevně věřím, že mladá generace podnikatelů, zejména těch, kteří se vrací ze zahraničí, změní naše příšerné stravovací zvyky a hlavně přivede do našich občerstvovacích zařízení pořádný hrnek kafe. Kdejakou capinu už k dispozici máme.
Věra

Ztotožňujete se s Věrou?
Nebo vám ty náprstky kafe vyhovují?
Jaké kafe si vaříte doma?
Reklama