profimedia-0223369980.jpg
Foto: Profimedia

Diana a princ Charles se rozešli v roce 1992. Charles tehdy udržoval dlouholetý poměr s bývalou přítelkyní Camilou Parker-Bowlesovou. Když se o aféře dozvěděla v roce 1986 Diana poprvé, rozhodla se zakročit a konfrontovala Camillu na rodinné oslavě. Aféra však dále pokračovala, a tak se i Diana nakonec rozhodla hledat štěstí jinde.

Další odvážné gesto ze strany Diany přišlo v roce 1995, kdy v rozhovoru s Martinem Bashirem v BBC mluvila otevřeně o svém manželství. Pochází z něj nechvalně známý citát: „V tomhle manželství jsme byli tři, takže bylo trochu přeplněné.“ Tehdy ale také mimo jiné prozradila, jak řekla Williamovi o mimomanželském poměru jeho otce.

Řekla jsem mu: Pokud najdeš někoho, koho budeš milovat, musíš se o něj starat. A pokud máš to štěstí, že najdeš někoho, kdo miluje tebe, musíš o vztah pečovat.“

Dále pak přiznala, že manželství nechce ukončit, ale že se musí vyjasnit situace, o které se poslední tři roky vedla obrovská diskuze. Královna však udělala nečekaný krok a poslala oběma manželům dopisy, ve kterých žádala, aby se okamžitě rozvedli. Rozvedeni byli oba nakonec 28. srpna 1996.

Zdroj informací: Rozhovor princezny Diany pro BBC uveřejněný na YouTube/Princess of the People

Reklama