6490196a7bf9aseznam.jpg
Foto: Profimedia

Trooping the Colour je oficiální oslava britských panovníků. Dříve se tak oslavovala Královna Alžběta, nyní poprvé Jeho Veličenstvo král Karel III. I přesto, že má narozeniny v listopadu a Královna je měla v dubnu, tato oslava každoročně probíhá v červnu, aby bylo zajištěno dobré počasí. Tradici má oslava už od 18. století, kdy ji započal král Jiří II. Letos oslava proběhla 17. června. Zúčastnilo se jí přes 1 400 vojáků v průvodu, 200 koní a 400 hudebníků. 

Unknown-2.jpg
Princezna nenechala nic náhodě, jelikož se jednalo o její první akci tohoto druhu s titulem Princezna z Walesu. Kate na sobě při slavnostní přehlídce měla stylový komplet, který se skládal ze zelených kabátových šatů s dlouhým rukávem a modro-stříbrným křišťálovým čtvercovým zdobením od singapurského návrháře
Andrewa Gn, klobouk v totožné barvě se širokou krempou od Philipa Treacyho, zdobený mašlí a totožným knoflíkem, který měla Kate na svých šatech, a safírové náušnice s diamanty, které patřily Princezně Dianě. Ta je na sobě měla například na Met Gala v roce 1996. Na sobě měla Kate i speciální zlatou brož od značky Cartier – trojlístek irských gard.

seznam-10.58.02.jpg
Foto: Profimedia

A jelikož do stejné barvy sladila i boty a psaníčko, dá se mluvit o monochromatickém outfitu, který zvolila Kate jako poctu irské gardě a také proto, že vlajka Walesu se skládá právě ze zelené, ale také červené a bílé. Obě zbylé barvy na sobě měly děti Kate – George, Charlotte a Louis. 

Pokud se vám komplet Kate líbí, nezoufejte, není dělaný na zakázku a je v nabídce ještě v černé barvě.

Akce byla již tradičně zakončena vystoupením královské rodiny na balkoně Buckinghamského paláce, kde byla svědky průletu RAF (Royal Air Force) – Královského letectva.

Zdroj: Harper's Bazaar UK, royal.uk, katemiddletonstyle, instyle

Reklama