Není žádným tajemstvím, že spousta speciálních dárků, které kdy Kate dostala, byla rodinným dědictvím. Patří mezi ně řada ikonických kousků z kolekce šperků princezny Diany a také dárky od královny Alžběty, Williama, Camilly nebo tchána Charlese.

Královský rodinný řád
V listopadu 2022 se princezna z Walesu zúčastnila okázalého státního banketu během státní návštěvy prezidenta Jihoafrické republiky ve Spojeném království. Brož, kterou měla připnutou šatech, byla Řádem královské rodiny a osobním darem od panovnice. Na broži je namalovaná královnina podobizna. Předtím ji vynesla v prosinci 2017 na recepci diplomatického sboru a v roce 2018 na banket během návštěvy Británie nizozemské královské rodiny. Řád královské rodiny je zvláštní pocta udělovaná ženským členům rodiny jako poděkování za jejich službu.

63b6b4f0bcaf4profimedia-0739572041.jpg
Foto: Profimedia

Anmer Hall

Královna darovala novomanželům po svatbě v roce 2011 princi Williamovi a Kate jejich vlastní dům na panství Sandringham. Anmer Hall byl od té doby zcela zrekonstruován a pár zde často tráví školní prázdniny. Byli zde dokonce i během covidového lockdownu. Dokonce tady William a Kate žili dva roky, než začal jejich prvorozených syn George chodit do školy. Poté se vrátili do Kensingtonského paláce.

profimedia-0166245272.jpg
Foto: Profimedia

Zásnubní prsten princezny Diany

Při zasnoubení v roce 2010 byla Kate obdarována snad nejslavnějším kouskem z kolekce Williamovy matky princezny Diany – jejím zásnubním prstenem s 12karátovým safírem a 14 diamanty zasazenými do 18karátového bílého zlata.

rtetrz.jpg
Foto: Profimedia

Sada art deco diamantových šperků

Velkorysý tchán, král Charles, věnoval princezně Kate v roce 2011 jako svatební dar sadu art deco diamantových šperků. Sada obsahuje bílo-žlutý diamantový náramek, náušnice a prsten, které Kate nosila při několika příležitostech, společně i samostatně.

FotoertJet-1-.jpg
Foto: Profimedia

Okouzlující náramek

Královna choť Camilla zase Kate jako svatební dar darovala zlatý náramek s přívěskem, na kterém je na z obou stran vyryté písmeno C s korunkou. Jedno C jako Catherine a druhé jako Camilla. Princezna náramek nosila při několika příležitostech, včetně svatby Zary a Mikea Tindallových v červenci 2011.

trertrr.jpg
Foto: Profimedia

Zelené ametystové náušnice

Princ William daroval Kate během jejich prvních společných Vánoc, kdy byli manželé, ametystové náušnice od její oblíbené návrhářky Kiki McDonough. Jsou obklopeny diamanty a zasazeny do 18karátového žlutého zlata. Poprvé je princezna vynesla na bohoslužbu v roce 2011. Dále její uši zdobily například i na Štědrý den v roce 2015.

rttzu.jpg
Foto: Profimedia

Hodinky Ballon Bleu de Cartier

Kate k třetímu výročí svatby v roce 2014 dostala od manžela hodinky Ballon Bleu de Cartier s maličkým safírem, který ladí s jejím zásnubním prstenem. Značka má pro prince Williama zvláštní význam, protože hodinky Cartier nosila vždy jeho matka a on od ní dokonce jednou k narozeninám dostal hodinky s vyrytým věnováním.

profimedia-0191753599.jpg
Foto: Profimedia

Nejvyšší vyznamenání královny

Královský řád Viktoriin je britské vyznamenání a rytířský řád, který je udělován pouze na základě uvážení britského panovníka. Kate ji dostala od královny Alžběty II. v dubnu 2019. Řád vystihuje blízký vztah princezny s královskou rodinou. Zavedla ho královna Viktorie v roce 1896.

 FotoqweJet.jpg
Foto: Profimedia
 

Zdroje: People, MarieClaire, US Magazine, Express, Kate Middleton Style, Vogue

Reklama