profimedia-0761264106.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Kate se ve středu vydala na zasněženou Salisbury Plain (křídová plošina v jihozápadní části centrální jižní Anglie), aby navštívila 1. prapor irské gardy. Bylo to poprvé od doby, kdy se loni stala plukovnicí a převzala tuto funkci po svém manželovi princi Williamovi.

Během své návštěvy se Její královská Výsost z první ruky dozvěděla o práci, kterou irská garda provádí ve výcvikové oblasti právě na Salisbury Plain. Zúčastnila se cvičení na bojišti, kde se naučila poskytnout péči zraněným vojákům během cvičení simulace obětí.

blobid0.jpg
Foto: Profimedia

Kate se také připojila k členům roty číslo tři, aby sledovala lékařský výcvik a cvičení nehod, včetně odminovacího výcviku, který v současné době poskytují irské gardy ukrajinským ozbrojeným silám.

Jelikož je v této oblasti chladno a sníh, princezna se musela teple obléknout. Slušivé kabátky a podpatky tentokrát nechala doma. Zahalila se do maskovací vojenské bundy s emblémem koruny a oblékla khaki džíny a vlněnou zelenou čepici. Na nohy si nazula vycházkové boty vhodné do místního terénu a celek doplnila ještě párem kožených černých rukavic. V tomto vojensky laděném outfitu a copu, který měla spletený z vlasů, vypadala skoro jako filmová Lara Croft.

Zdroje: Instagram/RoyaFamily, Instagram/The Prince and Princess of Wales