annaa.jpg
Foto: Profimedia

Princezně Anně je nyní sice už 72 let, ale to neznamená, že si nemůže obléct kousek, který nosila v mládí. Ve středu na Royal Ascot vynesla elegantní modré šaty s kulatým límečkem, knoflíky a ladícím modrým páskem kolem pasu, které si poprvé oblékla už v roce 1978, když jí bylo teprve 27 let. Šaty mají krátké rukávy a kostkovaný vzor na hrudi.

Na fotografii pořízené v roce 1978 princezna Anna spojila šaty s elegantní černou kabelkou a jednoduchými šperky. Není to poprvé, co sestra krále Velké Británie tyto šaty oblékla. Je hezké vidět, že princezně Anně není cizí znovu oblékat staré kousky, a to i po tolika letech. Obzvláště v době, kdy je téma udržitelnosti opravdu žhavým a důležitým tématem.

Jako doplněk měla ve středu Anna k šatům plstěný klobouk s pěknou stuhou, který barevně ladil se šaty. Přes ně pak oblékla bílý kabátek. Nesměly chybět ani její perlové náušnice a trojřadý perlový náhrdelník. Obzvláště výrazným doplňkem pak byla brož. Oslnivý drahokam připnutý na klopě byl vytvořen z diamantů obklopujících velkolepý akvamarínový kámen tvořící tvar koruny.

Podle British Royal Jewels nechala princezna Anna vyrobit brož z diadému, který jí v její svatební den v roce 1973 darovala královna matka. „Anne nechala odstranit centrální akvamarínový a diamantový prvek diadému a předělat je na brož – pravděpodobně proto, aby ji mohla nosit pravidelněji. Brož měla na sobě například na zahradní párty v Buckinghamském paláci v červnu 2014,“ říká přední odborník na diamanty Maxwell Stone dle magazínu Hello a a cenu špekru odhaduje na 3,2 milionu korun.

FotoJetsdf-1-.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Royal Fashion Police, Hello, Maxwell Stone, British Royal Jewels

O královské rodině jsme nedávno psali také zde:

Reklama