annae.jpgFoto: Shutterstock

Filmaři dostali bezprecedentní přístup do veřejného a soukromého života princezny Anny. ITV uvádí, že dokument vypráví příběh ze zákulisí jejího života. Královnina dcera zde vypráví o vztahu se svými dětmi, o vztazích v královské rodině a jejímu přístupu k povinnostem, které jako dcera královny měla, nebo o pokusu o ozbrojený únos, který prožila v roce 1974.

Její nejbližší zase budou hovořit o plusech a mínusech jejího života. O své myšlenky se podělí její přátelé a kolegové, přičemž mnozí o ní takto budou mluvit vůbec poprvé. Přátelé ze školy zavzpomínají na její touhu být jednou z obyčejných dívek, zatímco dámy přiznají, že se snažily udržet krok s jejím neúprosným tempem. V dokumentu pohovoří také její manžel Sir Tim Lawrence či její děti Peter Phillips a Zara Tindall.

anna-s-manzelem.jpg

Princezna Anna s manželem Sirem Time Lawrencem / Foto: Profimedia

Tvrdě pracující princezna, která se vždy hodně zabývala charitou, a jako jediný člen královské rodiny soutěžila v roce 1976 na olympijských hrách (v jezdectví, v soutěži všestranné způsobilosti) se stala první dcerou monarchy, která chodila do školy. Svou lásku ke koním zdědila po matce. V roce 1971 získala na mistrovství Evropy zlatou medaili.

Nakonec se provdala za svého spoluhráče z mistrovství Evropy armádního důstojníka Marka Phillipse. Ten odmítl přijmout obvyklý titul hraběte a Anna také trvala na tom, aby nedostaly žádný titul ani její děti. Chtěla, aby byly oslovovány jako pan a paní Phillipsovi. Později se Anna rozvedla a vzala si současného manžela Lawrence.

Zara-Tindall.jpgAnnina dcera Zara Tindall získala stříbrnou olympijskou medaili na OH v Londýně / Foto: Profimedia

Dokument také nabídne letmý pohled na vývoj Annina stylu. Od chvíle, kdy dospěla, přijala liberálnější styl módy. Na konci 60. a na počátku 70. let pak začlenila do svého oficiálního šatníku květinové vzory a odvážnější siluety. Pro svou svatbu s Phillipsem v roce 1973 si vybrala minimalistické šaty, na jejich tvorbě se podílela návrhářka Maureen Baker. Obřad ve Westminsterkém opatství vidělo tehdy odhadem 500 milionů lidí po celém světě.

svatba.jpgFoto: Profimedia

Reklama