anna.jpg

Foto: Profimedia

Princezna Anna, jediná dcera prince Filipa, by v den pohřbu mohla obléci velmi odlišný oděv než ostatní přítomné dámy z královské rodiny. Podle tradice může 70letá dcera královny Alžběty II. obléknout svou vojenskou uniformu. Královské rodiny nosí totiž vojenské šaty při státních událostech od 19. století.
 
Ačkoliv ve skutečnosti Anna nesloužila v armádě jako její dva bratři Charles a Andrew, je čestnou kontradmirálkou. Podle The Slate členové rodiny, kteří nemají vojenskou hodnost, nosí na státních pohřbech standardní smuteční oblečení. Příkladem je princ Edward, který sloužil v armádě jen krátce a nemá čestnou hodnost. Na pohřbu své babičky královny matky měl v roce 2002 pouze dlouhý černý kabát a oblek.

profimedia-0453145600.jpg

Foto: Profimedia

Jinak měla většina členů královské rodiny tehdy vojenské uniformy. Princ Charles měl na sobě uniformu kontradmirála, princ Andrew uniformu královského námořního velitele a Anna samozřejmě uniformu kontradmirála, tehdy s kalhotami. To bylo v té době poměrně výjimečné, protože ženy z královské rodiny při důležitých příležitostech obvykle kalhoty nenosí.

profimedia-0069323315.jpgFoto: Profimedia
 

Reklama