Pětadvacáté narozeniny oslavil včera princ Harry, mladší syn britského prince Charlese a zesnulé princezny Diany. Bouřlivý princ ale šel poslední dobou do sebe, a tak se nekonaly žádné okázalé oslavy. Svůj den strávil výcvikem na pilota vrtulníku v britské armádě.

h

Harry to v životě neměl lehké. Bylo mu teprve dvanáct let, když princezna Diana zahynula při automobilové nehodě v Paříži. Matka ale po sobě zanechala dědictví v hodnotě 21 milionů liber (600 milionů korun), z nichž ale více než osm milionů liber spolkla dědická daň.

Zbylo tedy zhruba 13 milionů liber, které se mají po dovršení pětadvacátého roku věku rozdělit mezi Harryho a jeho o dva roky staršího bratra Williama. Předpokládá se, že většina těchto peněz byla dobře investována a výnosy jsou veliké.

Možná i proto, že ani jeden z princů nemůže sáhnout na základní kapitál, dokud mu nebude 30 let a tudíž o něj přijít, dokud nepobere rozum. Harrymu ale dnes začne chodit "kapesné" v podobě výnosů z jeho podílu, které jsou odhadovány asi na 300 000 liber (8,58 milionu korun) ročně.

kl

Ještě pět let a bude z něj jistě dospělý a zodpovědný muž. Vloni na začátku roku odsloužil deset týdnů v bojové linii v Afghánistánu jako velitel jedné z britských jednotek mezinárodních sil bojujících proti islamistickému hnutí Taliban, kde mu hrozilo smrtelné nebezpečí. Britská veřejnost je se svým princem spokojená a pomalu mu začíná odpouštět bývalé excesy s alkoholem, drogami a divokými mejdany. Když zlobil a rozdráždil veřejné mínění, uklidňival obyvatele své země vždy tím, že vyrážel na humanitární misy do Afriky. Viz video.

Reklama