Harry

Proč jsme měli rádi Harryho Pottera, když byl malý? Protože byl jednoduchý, a přesto napínavý, byla to milá pohádka, ke které se člověk rád vracel. A co se nám nelíbí na nových dílech? J. K. Rowlingová asi trochu přecenila svoje síly a z jednoduché, jasně nalajnované pohádky vytvořila temné monstrum s mnoha zápletkami a tajemstvími, které nemá konec. Zhruba takové byly ve zkratce názory na předposlední knihu o čarodějově učni Harry Potterovi.

Pocit z filmu?

Podobný, i když ne tolik skeptický. Film zkrátka není kniha a zklamání, že se nedozvíme, jak celá záležitost dopadne, tudíž není tak velké. Navíc si scénáristi neodpustili doušku na závěr, ve které se dozvídáme, jaké úkoly teď před Harrym stojí. Víme o nich z předchozího děje, tak proč nám je opakovat a rozmělňovat napětí? Právě problém neukončenosti zcela jistě způsobí, že spousta lidí se půjde podívat na film až s posledním dílem, a já se jim nedivím. Když už se ale rozhodnete nečekat, jistě vyvstane otázka, zda:

Harry

Jít do kina, nebo si nechat pokoukání na doma?

U mě jednoznačně vítězí kino. IMAX dokonce slibuje opět předělání části filmu do 3D, jako tomu bylo i u minulého dílu, což rozhodně stojí za to! Navíc efekty jsou, jako vždy, velkolepé, tak proč se o ně připravit, proč si je nevychutnat v plné kráse, že?

Harry, Ron

Příběh

Tradičně harrypotterovský. Nechybí osudovost ani zlí Smrtijedové. Draco Malfoy dostane temný úkol a Harry Potter si stále silněji uvědomuje, že je jediným Vyvoleným, který se může postavit zlu Lorda Voldemorta. Pro ty, kteří nečetli knihu, bude jistě překvapením, která z důležitých postav zemře (ostatně na smrt zajímavých postav jsme si už u snímků o Harrym zvykli, že?), takže nebudu prozrazovat. Popravdě ale - je to šok!

Co bylo milé?

Situace, kdy Hermionin nápadník pozvracel profesora Snapea, neměla chybu. Smálo se celé kino.

Co naopak milé moc nebylo?

Z Rona je v tomhle díle udělaný už skutečně, ale opravdu naprostý hňup. Cloumá s ním puberta (ostatně jako se všemi studenty okolo), ale kamera potřebovala směšnou postavičku, tak si ji našla a cloumá jím a pubertou hodně nelichotivě.

TRAILER

 

Zásadní změna

Pokud jste měli rádi team Harry, Ron, Hermiona, tak se vám tenhle díl moc líbit nebude. Harry začíná jednat více osaměle, kamarádi jsou jen doplňková záležitost. Ačkoli je pravda, že osamělost do tohoto dílu asi tak trochu patří, protože patří k věku hrdinů, kteří si kromě dobrodrůža prožívají první opravdové lásky, „muckání" a nepochopení.

Harry

Komu se bude film líbit?

Puberťáci, kterým je film věkem hlavního hrdiny určen, si neužijí příliš mnoho pohledů na „zakazovaná" místa. Sexy idoly se zkrátka moc nekonají a nahrazuje je romantika a legrácky. Vztahovou atmosférou je film spíše pro holky než pro kluky, drsným stylem vyprávění hlavního děje zase naopak. Jde tedy trochu o směsku, která úplně neví, na jakou cílovou skupinu se obrátit. Přesto věřím, že si své nadšené příznivce z řad fanoušků fantastických příběhů najde. Jen budou asi trochu odrostlejší než 16+. Film je zkrátka trochu moc komplikovaný a řeší místy trochu moc metafyzické otázky viny a odpovědnosti. Ale třeba se v dnešních puberťácích pletu...

Harry

  • Harry Potter a Princ dvojí krve: Premiéra 17. 7. 2009

Máte rádi Harryho Pottera? Četla jste knihy J. K. Rowlingové? Který díl se vám líbil nejvíc?

Reklama