Kralovska-rodina-do-textu-i-seznam.jpg
Foto: Profimedia

Následník britského trůnu a jeho choť Camilla se rozhodli u příležitosti výroční navštívit Irské kulturní centrum. Vévodkyně vzdor svému vyššímu věku rozhodně nerezignovala na módu a péči o sebe. K odkazu Dne svatého Patrika zvolila stylově hedvábné zelené šaty návrhářky Samanthy Cameron a velice jí to slušelo.

Její muž princ Charles zůstal v oblečení konzervativější a tradiční zelenou barvu do svého outfitu nezařadil, avšak si sám načepoval pintu typicky irského černého piva a s místními umělci se učil hrát na buben bodhrán (tradiční irský rámový buben). Rychlokurz hry na tento ne zcela běžný nástroj poskytl Charlesovi hudebník s irskými kořeny Tadem Sargent, který se hře na bodhrán věnuje více než 17 let. Trpělivě princi vysvětlil, že klíč v úspěchu tkví v přesném vyvážení bubnu položeného na koleni a správném úderu směrem od srdce do kozlí kůže.

kamila-a-charles-hraji.jpg
Foto: Profimedia

Po hudebním programu Camilla s Charlesem poděkovali hudebníkům a zamířili k pípě s pivem. Zvláště pak vévodkyně si při čepování počínala velmi obratně. „Už vím, co bude má příští profese,“ zavtipkovala. Barmanka Jude Hynes pak budoucímu králi a jeho ženě vysvětlila, že při nalévání musí sklenici naklonit na jednu stranu a poté sklenici, ze tří čtvrtin plnou, postavit, aby se usadila, než ji dolije. „Nechme tedy ten zázrak ať se stane,“ komentoval to princ Charles.

Zdroj: Profimedia, Daily Mail