Televize Prima brzy představí svůj nový televizní kanál, který má sice zasáhnout co nejširší veřejnost, ale primární cílovou skupinou budou mladší muži. „Novou stanici spustíme v dubnu,“ potvrdila dřívější spekulace mluvčí televize Jana Kocová.

Právě muži mezi 20 a 40 lety jsou demografickou skupinou, která Primu příliš nesleduje. Televizi tak chybí v zásahovém portfoliu, které nabízí zadavatelům reklamy.

Pro nový kanál využije Prima svou bonusovou licenci, kterou nedávno dostala od Rady pro televizní a rozhlasové vysílání. Šlo o kompenzaci za to, že se přihlásila k plánu přechodu na pozemní digitální vysílání, a vzdala se tak svých analogových kmitočtů. Jmenovat se bude Prima Cool, jeho propagace začne 8. března.

Hlavním nosičem kampaně bude internet. Kromě cross promotion, což je vzájemná podpora více produktů, na hlavním programu Primy, pak kampaň počítá i s netradiční street promotion. „Až uvidíte různé lidi na ulicích, jak lezou po zdech, tak se nedivte. Kampaň jsme vytvářeli po konzultaci s hlavní cílovou skupinou,“ vysvětlila marketingová ředitelka televize Denisa Schulzová.

Kanál budou vysílat ve svém pozemním digitálním multiplexu 2 České radiokomunikace. Ve stejné síti s pokrytím 52 procent populace již radiokomunikace vysílají první program Primy, dva kanály Novy a TV Barrandov. V nabídce však budou mít Primu Cool i kabeloví operátoři.

Prima rovněž zvažuje, že by během jara spustila i třetí stanici s názvem Prima Klub. Ten by byl naopak určen primárně ženám. Pokud by se tak stalo, Prima by se počtem kanálů vyrovnala konkurenční Nově.

„Prima Cool bude zahajovat vysílání ve všední dny mezi 12. a 13. hodinou a skončí až po půlnoci. O víkendech bude vysílat od devíti ráno do nočních hodin,“ uvedl programový ředitel Gordon Lovitt.

Hned od začátku nasadí Prima Cool proslulou animovanou sérii Futurama od tvůrců legendárních Simpsonových a také Teorii velkého třesku. Premiéru si Prima Cool odbude na apríla v šest hodin odpoledne.

Na svou „dvojku" Prima také přesune sobotní, obstojně sledované přenosy z anglické fotbalové ligy Premier League. Podle serveru Digizone.cz bude Prima Cool divákům také servírovat produkci amerických kanálů CBS, NBC nebo FOX; britského Sky 1 nebo BBC.

Má Prima Cool šanci uspět? Nemají muži v uvedené věkové kategorii spíš jiné zájmy než koukat na televizi?

Reklama