Jsou na světě místa, kde se v jedné chvíli můžete cítit jako v ordinaci, kadeřnickém salónu, klubu maminek nebo v redakci magazínu Láska a trápení? Ano, taková místa existují. Stačí jen nasednout do tramvaje a pár stanic popojet.

telefon

V českých tramvajích, ale i vlacích a autobusech zní hlasitě hlas lidu. Člověk se tady kolikrát dozví i to, co nechce. Telefonování na veřejnosti se stalo běžnou součástí našich životů. Co se vytrácí, je respekt a ohleduplnost k druhým. Jakob Nielsen, odborník na moderní technologie, na tuto skutečnost upozorňuje také ve svém výzkumu. Všímá si, že zatímco rozhovory, kdy vidíme a slyšíme oba interprety, dovedeme vědomě ignorovat, v případě rozhovoru po telefonu to neplatí. Tady nás mozek nutí k pozornosti, podvědomě chceme znát odpovědi osoby na druhém konci linky.  Jakob Nielsen tak potvrzuje, že důležité rozhovory do veřejných hromadných prostředků zkrátka nepatří.

Pokud chcete zůstat v anonymitě nebo se zbytečně nevystavovat reakcím okolí, raději telefonujte ze soukromí. Pevná linka pro tento účel nabízí řadu výhod. Disponuje vysokou kvalitou přenosu hlasu a díky stále novým inovacím také funkcemi jako jsou monitoring místnosti, odposlechy, vysokokapacitní záznamník apod. Přesvědčit dovede ale i cenou. Především díky možnosti telefonování přes internet (VoIP) je volání prostřednictví pevné linky v porovnání s mobilními službami nesrovnatelně levnější.

giga

Reklama